Yeni Konular

4 boyutlu sinemada 4 boyutlu film izlemek istermisiniz

4 boyutlu film nasıl olur?

4 boyutlu film teknolojisi nasıl başlıyor.

Sinema ekranları ve televizyonlar son yıllarda 3 boyutlu filmlerle gösteriye girdi birçok filmin 3 boyutlu versiyonları çekildi, hatta bu teknoloji evlerimize bile girdi.3 boyut teknolojisi kimilerimiz için harika, kimilerimiz içinse fazlasıyla gereksiz bir yapı ama bunu gelin bir de İngiliz sinema zinciri Cineworld’e sorun...Kendileri üzerinde uzun süredir çalıştıkları yeni teknolojilerini yakın zamanda sinema severler ile paylaşacaklar. Firma, kullanacağı titreşimli ve film içerisindeki sahneye göre tepki veren yeni koltuk tasarımları ile izleyicilere dördüncü boyutun kapılarını aralayacak.

D-Box teknolojisiyle donatılmış koltukların ilk kez kullanılacağı 35 kişilik kapasiteye sahip sinema salonuysa Glasgow’da hizmete girecek. D-Box’a göreyse şu ana kadar çekilmiş ve hali hazırda bulunan filmlerden en az 900 tanesi bu teknolojiyi destekleyebiliyor.

9 Mart günü, Glasgow’un Renfrew caddesinde bulunan Cineworld’ü ziyaret edecek olan sinemaseverler, gerçek anlamda sallanan sandalyeleriyle birlikte çok farklı bir deneyim yaşayabilecekler. Cineworld’den yapılan bir açıklamaya göreyse D-Box teknolojisine sahip olacak beş yeni dükkan da yakın bir zamanda İngiltere’de hizmete girecek. Tüm dünyaya yayılmak isteyen marka, bakalım ülkemize ne zaman uğrayacak.

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir