Yeni Konular

58.madde Şike için yeni değişen kurallar nedir

58. Madde değişti mi, Yeni 58. madde kuralları nedir, 58. madde değişince neler olacak, 58. Madde nedir, Yeni değişen 58.madde şike cezaları nedir,

Tff Başkanı Yıldırım Demirören, Antalya’da yaptığı basın toplantısı ile şike ve teşvik soruşturması doğrultusunda talimatlarda yapılan değişiklikleri anlattı. Etik Kurulu’nun yeni raporunu değerlendirerek kulüpleri disiplin kuruluna sevkedecek olan TFF Yönetimi’nin bu işlemleri Disiplin Müfettişleri aracılığıyla yapacağı belirtildi.

Ağır ihlal hallerinde kulübe en az 12 puan indirme cezası geldi. Müsabakanın sonucunu hukuka veya spor ahlakına aykırı şekilde etkilemek kulüp yöneticileri tarafından gerçekleştirilmiş olması durumunda ilgili kulüplere bir alt lige düşürme cezası verilecek.

Teşebbüs halinde, ilgili kişilere 1 yıldan 3 yıla kadar müsabakadan men veya hak mahrumiyeti cezası getirildi

FUTBOL FEDERASYONU’NUN YENİ DİSİPLİN TALİMATINA GÖRE 58. MADDE’NİN SON HALİ ŞÖYLE

MADDE 58 ? MÜSABAKA SONUCUNU ETKİLEME

(1) Müsabakanın sonucunu hukuka veya spor ahlakına aykırı şekilde etkilemek yasaktır. Teşvik primi verilmesi de bu kapsamdadır.

a) Yukarıda belirtilen ihlalleri gerçekleştiren kişilere sürekli hak mahrumiyeti cezası verilir,

b) Yukarıda belirtilen ihlallerin kulüp yöneticileri tarafından gerçekleştirilmiş olması durumunda ilgili kulüplere bir alt lige düşürme cezası verilir.

c) İhlalde sorumluluğu bulunan kişilere ayrıca para cezası verilebilir.

(2) 1. fıkrada belirtilen ihlallere teşebbüs etmek yasaktır.

a) Teşebbüs halinde, ilgili kişilere 1 yıldan 3 yıla kadar müsabakadan men veya hak mahrumiyeti cezası verilir.

b) Teşebbüs halinde ilgili kişinin yöneticisi olduğu kulübe bu talimatta öngörülen disiplin cezaları uygulanabilir. Ağır ihlal hallerinde kulübe en az 12 puan indirme cezası verilir. İhlalin ağırlığı kurul tarafından somut olayın niteliğine göre serbestçe karar verilir ancak eylemin ilgili yöneticinin kendisinin veya üçüncü kişilerin bahis oyunlarından menfaat elde etmesi amacına matuf olduğunun tespit edilmesi halinde ihlal, mutlaka ağır ihlal kabul edilir.

(3) İhlal veya ihlale teşebbüsün hakemler tarafından meydana getirilmesi halinde sürekli hak mahrumiyeti cezası verilir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir