Yeni Konular

Adana Kebap Tarifi Nasıl Yapılır

Dana bonfile, kuruk yağı, kuzu boşluklarını Et satılan dükkân veya marketten satın alıyorken her birini bol kıyma aynasında çektirin.

Çektirimiş olduğunuz kıymaları baharatlandırmalarını atarak 1/2 saat çiğ köfte yoğuruyormuş gibi yoğurunuz ve buzdolabında bir gün bekletiniz.

Soğanımızı dilimleyelim ve maydonozlarımızı ince, ince kıymalıyız soğan ile maydonozu bir arada karıştırarak onuda 1 gün dinlendirelim.

Kıymamızı buz dolabından çıkararak soğan ve maydonozu tül örtü veya baş örtü vasıtası ile süzelim ve kıymamıza ilave edelim ve 30 dk. yoğurma işlemi yaptıktan sonra buz dolabında bekletelim soğuyana civarı beklemiş olsun.

Şiş geçirirken şişlerimizi sıvı yağ ile yağlayarak ateşin üzerinde ısınmasını bekleyip daha sonra etleri geçirelim. Sebep etler daha güzel tutabilsin.

Etlerimizi kürdana geçirirken elimizi yağ veya su ile nemlendirelim etler ellerimize takılı kalmasın ve dolayısı ile şişlere geçirirken etleri mahvetmeyelim.

Ellerimize almış olduğumuz şiş veya kürdanı sol tarafımızdaki elimiz ile tutarak sağ tarafımızdaki elimiz ile parmak başıyla şişin üst kısmına yerleştirelim ayrıca şiş avcumuzun iç kısmına oturduğu vakit 4 parmakla beraber üstten alta etlerimizi şişe dolayalım.

Adana Kebap Tarifi Nasıl Yapılır
Adana Kebap Tarifi Nasıl Yapılır

Malzemeler

1 kg Yağsız dana bonfile
•100gr Kuyruk yağı
100gr Kuzu boşluğu
Karabiber
İsot
Tuz
•2 adet Soğan
1 adet Maydonoz
Seviye: Orta
Süre: 60-70 dk.
Kategori: Kebap Tarifleri

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Açma Poğaça Yapılışı Evde Açma Nasıl Yapılır

Açma Poğaça Yapılışı Evde Açma Nasıl Yapılır

Açma Poğaça Yapılışı evde Açma Nasıl Yapılır? Resimlerle Açıklamalı Yapılışı. Pastane Şeklinde Açma Yapılışı nasıl …

Bir cevap yazın