Yeni Konular

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?

agiz-kokusu-giderme

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?

Nerdeyse herkes için büyük problem oluşturan ağız kokusunun giderilmesi konusunda uzmanlar birçok öneri sunmaktadır. Ağız kokusu nasıl giderilir sorusuna karşılık gelen bu önerilerin başında ağız kokunuza sebep olan etmenleri bulmaktır. Öncelikle ağız kokunuzun oluşmasına yedikleriniz ve içtikleriniz mi sebep olmakta yoksa belirli bir hastalığınız yüzünden mi ağız kokunuz var bunun ayrımını yapmak çok önemlidir. Diş ve diş eti rahatsızlıkları ağız kokusunu tetikleyerek sizi zor durumda bırakabilir. O yüzden ilk yapmanız gereken diş ve diş eti sağlığınızı kontrol altına almaktır.

 

Ağız kokusu nasıl giderilir sorusunun bir cevabı da bitkilerden yardım almaktır. Ağız kokusunu engelleyici etkiye sahip olan maydanoz, kekik, rezene, nane ve zencefil gibi bitkilerden yardım alabilirsiniz. Günün belirli saatlerinde bu bitkilerden tüketerek nefesinizi keskin bir ferahlık katabilirsiniz. Ayrıca sakız çiğnemeyi ihmal etmemeniz gerekir. Bu sebeple nefesinize ferahlık sağlayan sakızları çiğneyerek ağız kokunuzu engelleyebilirsiniz. Bol miktarda su tüketerek midenizin asitle dolmasının önüne geçebilirsiniz. Böylelikle nefesinizin kokmamasını sağlayabilirsiniz.

 

Ağız kokusu nasıl giderilir sorusunun bir diğer cevabı da yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmektir. Özellikle sarımsaklı ve baharatlı yiyeceklerden kaçınarak ağzınızı kötü kokulardan uzaklaştırabilirsiniz. Her öğünden sonra dişerinizi fırçalamanız bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Ayrıca içtiğiniz içeceklerin içine bir miktar tarçın koyarak ağız kokularını giderebilirsiniz. Sigara ve alkol gibi zararlı maddeler de ağız kokusuna sebep olan etmenlerden bir tanesidir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın