Yeni Konular

Ağız Kokusunu Geçirmek İçin Neler Yapılır

agiz-kokusunu-gecirmek

Ağız Kokusuna Doğal Çözümler

Sosyal ilişkiler günlük hayatımızın bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. İnsanlar en çok yüzyüze iletişim halinde bulunuyoruz. Haliyle ağzımızda meydana gelen koku, karşımızdaki insanları epey rahatsız edebiliyor.

Ağız Bakımı Şart

Ağız kokusundan kurtulmanın birincil yolu, doğru ve iyi bir ağız bakımından geçiyor. Yemek borumuzda ya da midemizde ağzımızı etkileyecek bir hastalık bulunmadığı sürece, ağız kokumuzu kolayca kontrol altına alabilir ve yok edebiliriz. Üstelik bunu yaparken günlük hayatımıza da rahatça devam edebiliriz.

Eğer ağız kokunuz çok ağır değil hafifse, armut birinci doğal çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Armudun posası ve suyu ağzımızdaki istenmeyen kokudan kurtulmamız için epey yararlı olacaktır.

Kutsal Elma Aşkına

Günde yalnızca bir adet elma yemek, ağzımızdaki kokuyla baş etmemiz için yardımcı olacaktır. Elmanın içeriği itibariyle ağzımızdaki bakterileri de yok edecektir. Elmanın yanı sıra doğal elma suyu da kullanabileceğimiz gibi, ağız kokumuzu da yok etmede tarçına da başvurabiliriz. Tarçın kokusu ve keskinliği sayesinde ağzımızdaki kokuyu önlemekte büyük yarar sağlayacaktır.

Çilekten Vazgeçmeyin

Çileğin içinde fazlaca bulunan C vitamini diş eti hastalıklarına karşı büyük bir rol oynamakla beraber, içinde barındırdığı asit sayesinde de ağız kokusunu giderici özellik taşır.

Tavşanlar Gibi

Havuç lifli yapısı sayesinde oldukça fazla su içerir. Rendelediğiniz ya da suyunu sıktığınız havucu ağız kokusu gidermede kullanabilirsiniz. Havucun kendine has hoş kokusu ağzınızdaki rahatsız edici kokuyu önleyecektir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın