Yeni Konular

Ağız kuruluğunu gidermek için ne yapılır?

ag

Ağız Kuruluğu Nasıl Giderilir?

Gün içinde yaşadığımız en büyük problemlerden biri olan dudak kuruluğunun yanı sıra, buna benzeyen ağız kuruluğu da rahatsız edici bir problem olarak karşımıza çıkıyor.

Ağız Kuruluğunun Sebepleri

Ağız kuruluğunun sebeplerinden bahsedecek olursak, temel olarak tükürük salgısının azalması birinci neden olarak karşımıza çıkıyor. Aşırı miktarda sıvı tüketmek, tükürük salgılarının kendi görevlerini yapmalarını engelleyerek, ağızda kuruluğa sebep oluyor. Ağız kuruluğunun bir diğer sebebi ise, burundan nefes alıp vermek yerine, ağızdan nefes alıp vermek olarak karşımıza çıkıyor.

Alkole Biraz Ara Verin

Ağız kuruluğunu gidermek için öncelikle fazla sıvı tüketimini ve özellikle alkol tüketimini azaltmanız gerekir. Zira alkolün tükürük bezleriniz üzerindeki etkisi gözden kaçırılmayacak kadar fazladır. Havasız ortamlardan uzak durmanız, yaşadığınız ortamı nemlendirmeniz ağız kuruluğunu gidermekte size yardımcı olacaktır.

B ve C Vitamini Önemli

Ağız kuruluğundan kurtulmak istiyorsanız, B ve C vitamini içeren besinleri bolca tüketmelisiniz. Bir avuç kadar arpayı ve bir litre suyu ocakta kaynatın. Su kaynama noktasına geldikten yaklaşık beş dakika sonra, karşımı ocaktan alın ve ılımaya bırakın. Karışım ılıdıkta sonra içebilirsiniz. Bu yöntemi her sabah uygulamanız ağız kuruluğunu gidermenizde önem arz ediyor.

Ağız Temizliğinize Özen Gösterin

Ağız temizliği ve ağız sağlığı, birçok problemin yanı sıra ağız kuruluğunu gidermekte de önem taşıyor. Ağız kuruluğuna karşı önlem almaz ve dikkat etmezseniz, ileride çürük dişlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden dişlerinizi düzenli olarak fırçalamalı, en az altı ayda bir, diş doktoruna gitmelisiniz.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir