Yeni Konular

Alkolün Dindeki Yeri Nedir

Alkol tüketimi günümüz gençlerinin maalesef ki başlıca sorunlarında birisidir. Aklı ve bilinci bulanıklaştırarak insana sarhoşluk hissi veren tüm maddeler alkolden sayılır ve dinimizde kesinlikle haram olarak beyan edilmişlerdir. Kötülüklerin en büyük kaynağı olarak belirtilen ve aklın yerinden gitmesine sebep olan bir maddenin dinimiz tarafından onaylanması zaten beklenemez.

 

Şeytanın içki ve kumar gibi bağımlılık yapan şeyleri kullanarak Müslümanların aralarını bozarak birbirine düşürmek istediği Kuran-ı Kerim’de açık seçik şekilde anlatılmıştır. Gerçekten de bu tür bağımlılıklar insanları birbirine düşman etmek için, kavga etmelerini sağlamak veya birbirlerine en büyük kötülükleri yapmalarını sağlamak için çok uygun seçeneklerdir.

27-07-2015_115959

Çünkü ciddi anlamda kişinin aklını bir süreliğine kaybetmesini sağlayan alkol tüketimi, sonuçlarına katlanamayacağınız kadar kötü şeyler yapmanıza sebep olabilir.
Dinimizde alkol içen veya içilmesine sebep olan herkes lanetli sayılmaktadır. Hatta onu taşıyıp ikram edenler de buna dahildir.

Alkolün Dindeki Yeri Nedir
Alkolün Dindeki Yeri Nedir

Allah (c.c) içki tüketen kişinin sarhoşluğu süresince ona şirk koşulduğunu kabul eder ve akabinde 40 gün süresince kıldığı hiçbir namazı geçerli saymaz. Haram kılınan bir maddenin üzerine bu kadar düşülmesi ve ısrarla içilmesi de hiçbir şekilde iyilik getirmeyecek ve alkol alınmaya devam edildiği müddetçe dinden uzaklaşılacaktır. Kesinlikle yasak olan ve tövbesi de kolay olmayan içkiden derhal kurtulmakta elbette ki fayda vardır. Ayrıca Hazreti Muhammet (s.a.v); ‘’Cebrail –a.s- bana içki tüketenlerin puta tapanlardan farkı olmadığını buyurdu’’ demiştir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Dinimizde Fala Baktırmak Günah Mıdır?

Dinimizde fala baktırmak günah mıdır? Fal bakan veya baktıran bizden değildir. Her kim olursa olsun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir