Yeni Konular

Android 4.0 Sürümüne Chrome Desteği Olmayacak Yani Yok!

Android 4.0 Sürümüne Chrome Desteği Olmayacak Yani Yok!Android 4.0 Sürümüne Chrome Desteği Olmayacak Yani Yok!

Android sürümü eskiyen kullanıcılara kötü haber.

Google yayınladığı son duyuru ile Chrome artık Android 4.0 sürümüne destek sunmayacağını bildirdi. Geçmişe dönüp baktığımızda neredeyse çıkalı dört yıl olan Ice Cream Sandwich için verdiği uygulama desteğini de yavaş yavaş tamamlamakta. En azından bu bilgi Chrome için. Bu durumda Chrome 42 ise Android’in Ice Cream Sandwich’te yani 4.0.x sürümünü desteklenen son Chrome sürümü olarak kalacak. Edinilen bilgiye göre Android sürümü eskiyen kullanıcılar bu durumdan kötü etkilenecekler. Google’ın Chromium Blog’da sıkça yaptığı açıklamalarda verilen son bilgiler ise birçok kullanıcıyı bir nevi uyardı. Chrome’u eski cihazınızda kullanıyorsanız, aynı şekilde kullanmaya devam edebilmektesiniz. Ancak yeni sürümüne geçiş yapamayacaksınız.

Bu da Chrome’un yeni özelliklerinden veya eklenecek gelişmelerden yararlanamayacağınız anlamına gelmektedir. Firmanın sıkça sorulan sorular bölümünde ise Ice Cream Sandwich, Chrome’u çalıştırabilmek için sürekli ve defalarca fedakarlıkta bulunmakta. Aynı zamanda karmaşık kodlara da ihtiyaç duymaktaydı. ICS’nin kullanım oranı ise son bir sene içinde önemli ölçüde gerileyince, bu değişiklik Android’li cihazların sadece yüzde 6’sını etkiledi. Chrome kendisini sürekli yenileyen en iyi tarayıcıların başında gelmektedir. Rakiplerine oranla da günümüzde daha çok kullanılmaya başlaması da beraberinde birçok yenilikçi özelliği de getirdi. Yapılan son açıklamalara göre ise yeni sürümü olan Chrome 42’nin final sürümü, Nisan başı veya ortalarında kesin yayınlanacağı duyuruldu. Chrome diğer tarayıcılardan daha hızlı ve güvenilir olması da birçok kullanıcıyı diğer tarayıcılardan da uzaklaştırmaktadır.

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın