Yeni Konular

Android Tanımı – Kısaca Android

27-12-2015_153550Teknoloji döneminin en fazla seçimi olarak tercih edilen telefonlarından olan Android orijinli telefonlar kullanılabilir yapısı olması nedeniyle bir çok kullanıcının gönlünde krallık oluşturmuştur. Fazlaca ve aşırı elle tutulur olmasına rağmen halen Android ne anlama gelmektedir? Fikri olmayan üyeler yer almaktadır. Ele aldığımız aygıtın bileşimini, işletim sistemini bilmemek karşılaşılan problemlerin çözümünü uzatmaktadır. Hemen dilerseniz Android sayesinde ilgili az haber verelim. Bilindiği üzere pekçok telefon çoğalışı Android uyumludur. Burada ki daima çok kullanan kişilerin Android yardımıyla telefonunu kolay bir şekilde kullanabilmektedir.

android-nedirAndroid, Google aracılığıyla geliştirilmiş olarak mevcut milyonlarca birey aracılığıyla yararlanılan dev bir işletim sistemidir. Android işletim sistemleri gsm telefonları ve tabletlerde almaktadır. Linux işletim düzeni çekirdeği bulunmaktadır. Bu şekilde Android zemin yapısını oluşturmaktadır. Apk uzantısını desteklemektedir. Android orijinli telefonlar bir çok açıdan kullanışlı cihazlardır. Android ne işe fayda sağlar diye soranlar olacaktır. Bu tür konuları da açıklık getirmek gerekirse her şeyden öncesinde Android uygun telefonlar farklı uygulamaların kullanılabilir halde meydana gelmesine öncelik tanıyor. Bilhassa Java destekçisi olması telefonların ayrıca tablet kullanıcılarının en özen gösterdiği özelliklerden biri şekline gelmektedir. Android orijinli her telefon ve tablet bir çok uygulamanın çok kolay bir şekilde çalıştırıp kullanılmasına imkân tanımaktadır. Bunu gerçekleştirmek yanında Android telefon şeklinde oluşturmanın avantajlarından biri de uygulamaları bedava olarak kullanma hakkı vermesidir. Binlerce uygulamayı birçok ücret bile ödemeden kullanabilmek olasıdır. Android versiyonları halinden de kendini gün geçtikçe geliştiren bir işletim sistemidir. Sürümlerle beraber telefonu kullanma şeklide ek olarak kolay duruma gelmiştir. Android sürüm isimlerini genellikte tatlı ve şekerlerden almıştır. Böylede farklılıkları vardır. Android ne türlü bir sistemdir? Bilmeyenler amaçlı bir defa açıklayıp ek olarak vurgulamakta fayda vardır. Android in beyni 5 parçadan oluşmuştur. En mühim kısmı bu durumda Linux ismi verilen çekirdeğidir. Telefonun güvenliği ve hafızası Linux aracılığıyla korunur. Android Runtime, Kütüphanesi, Uygulaması ve Uygulama Katmanları bu durum öbür bölümlerini oluşturmaktadır.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir