Yeni Konular

Android Telefon Sorunları ve Çözümleri

iphone-water-damageAndroid Telefon Sorunları ve Çözümleri; Günümüzde bilişim ilerledikçe her geçtiğimiz gün hayatımıza yepyeni ve her yıl daha da yeni gsm, akıllı, android ve ios telefonları girmektedir .  Dokunmatik telefonları kullanım tarafından bizlere epeyce kolaylık sağlamasının yakınında çıkardığı zorluklar da olmaktadır .  Bu zorluklar çoğunlukla parasal açıdan bizlere büyük masraflar çıkarmaktadır .  Dokunmatik gsm telefonlarında bir bir sürü arıza olmaktadır ama bu arızaların içerisinde bizler amaçlı en ehemmiyetlisi çoğunlukla 3 tanesidir .  Bu arızalar şunlardır .

 

Gsm Dokunmatik Android Telefonunun Suya Düşürülmesi Durumu;

 

Cep telefonu suya düştüğü süre anında telefonu sudan çıkartarak kapatın ,  bataryasını gövdeden ayırın ve kağıt havlu ile kurutun .  Şüphesiz saç kurutma makinası benzeri aletler ile kurutmayı denemeyin .  Çünki bu aletler mekanik parçalara kayıp verir .  Telefonun harici yüzeyini kuruladıktan anında ardından ayrılabilen parçaları ayırın ve kulak pamuğu ile temkinli biçimde temizleyin .  Temizledikten anında ardından telefonumuzu küçük bir poşete koyarak pirinç ile dolu bir kabın içerisine gökyüzü almayacak biçimde koyun .  24 sağlamak 48 saat anında ardından telefonu çıkartarak şarja koyun .  Bu adımları uygularsanız sanırım telefonunuz çoğalış çalışacaktır .

 

Gsm Dokunmatik Android Telefonunuzun Batarya Arızası Durumu;17-11-2015_222302

 

Dokunmatik gsm telefonu bataryalarının geçerliliği şarj edilme şekline ilişkili olarak tahmini bir senedir .  Telefonunuzun bataryası şişmiş ise veya içinden bir sıvı/akışkan akmış ise bir sürü riskli bir vaziyettir .  Bunlar çoğunlukla yan endüstri pillerde olabilir .  Bu vaziyetlerde yapmanı gerekli olan bir birşey o pilin değişmesidir .  Gsm telefonu bataryası telefonuna göre değişmekte ancak ortalama 2 günün altına düşmüş ise değiştirilmesi gerekir .

 

Gsm Dokunmatik Android  Telefonunuzun Dokunmatiğinin Bozulması Durumu;

17-11-2015_222338

Telefonunuzun dokunmatiği bozulduysa ilk seçim olarak telefonunuz güvence kapsamından çıkmadıysa telefonunuzu görevli servise götürün .  İkinci seçim olarak dokunmatiği bozulan telefonunuza şu yolu uygulayabilirsiniz .  Telefonunuzun tam ortada bölümüne ,  2 kenara bakın .  Sağ kenar ,  veya sol kenarın ekranın çerçevesi ile birleştiği noktaya bir iğneyi yerleştirip ,  hafifçe davranış ettirin .  İğnenin dokunmatik ekranı kullanmanızı mümkün duruma getiren camın altına girmesi gerekiyor .  Bir kaç saniye anında ardından iğneyi yer aldığı yerden çıkartabilirsiniz .  Telefonun dokunmatiği bozuldu ,  veya telefonunuzun dokunmatik kısmı çalışmıyor diyor iseniz; ya da dokunmatik ekran da sorun var diyen bireyler ,  şayet dokunmatik ekran haricindeki fizyolojik tuşlar çalışıyorsa bu uygulamayı gerçekleştirmelidirler .  Ve uygulamanın ,  bir an önce sağ tarafa ,  neticenin negatif olması halinde ise sol tarafa uygulanması gerekiyor .

 

Samsung Note 3 – Note 4 Kalemim Bozuldu !17-11-2015_222447

Eğer Samsung Galaxy Note 3 veya Note 4 ürününüz var ise kaleminin ekrana dokunmadan çalışması durumu oldukça can sıkıcı bir durum olabilir. Kalemi değiştirmek ve ekranı değiştirmeyi bile düşünebilirsiniz. Bize göre ve işe yarayan bir taktik olarak kalem ucu yamulmuş ise az bile eğrilik varsa onu el ile düzeltmeye çalışmanızdır. Bu şekilde bir çok Note kalemi düzelmiştir. Eğer bu teknikler işe yaramaz ise o zaman bir servise veya telefoncuya giderek başka bir kalem ile deneme yapabilirsiniz bu da olmazsa teknik bakım ile büyük ihtimal ekranında bir sorun olabilir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın