Yeni Konular

Apple’a dev saldırı

Apple'a dev saldırı!

Apple, Developer Center’ı kapattı!

Apple, bu önemli birimine yapılan saldırıyı farkettiği gibi onu kapattı! İşte yaşananlar…

Apple, uygulama geliştiricilerine hizmet veren Developer Center’a bir saldırı tespit ettiklerini ve güvenlik amacıyla hizmeti bir süreliğine durdurduklarını açıkladı.
 
Hafta sonu boyunca merkezin açılması için güncelleme tuşuna basarak bekleyen uygulama geliştiricileri gittikçe sinirlenirken, Apple, kaynağı belirsiz bir saldırı tespit ettiklerini, saldırganın şifreli kişisel verilere ulaşamadığını ama güvenlik önlemlerini gözden geçirene kadar servisin kapalı kalacağının altını çizdi.
 
Apple uygulamaları geliştirerek hayatlarını kazanan uygulama geliştiriciler ise, Apple’ın bu kararına tepki gösterdiler. Apple’ın müşteri odaklı bir firma olduğunu vurgulayan geliştiriciler, kendilerinin ise müşteri olmadığını bu yüzden Apple’ın odak noktası olmadıklarını dile getirerek tepkilerini ortaya koydular.
 
Apple, merkezin kapalı kaldığı süre boyunca üyeliğini yenileme zamanı gelen geliştiricilerin hesaplarının otomatik olarak yenileceğini açıkladı.
teknoloji

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir