Yeni Konular

Aşırı Terlemeyi Önlemenin 6 Yolu

Aşırı Terlemeyi Önlemenin 6 YoluAşırı Terlemeyi Önlemenin 6 Yolu

Havalar git gide ısınıyor ve eğer siz de o aşırı terleyen kızlardansanız, yalnız değilsiniz. Fakat hep böyle yaşamak zorunda değilsiniz. Durmadan terlemeye karşı da basit çözümler var. Kalın giyinmemeniz ya da biriyle buluşmadan önce koşmamanız gerektiğini zaten bildiğinizden eminim. Biz şimdi bilmediklerinize odaklanalım. İşte size hayatınızı kolaylaştıracak 6 öneri:

  1. Baharatlı yiyeceklerden uzak durun

 

Özellikle acılı yemekler yediğinizde, acı biberin içindeki kimyasal maddeler beyninize sinyal gönderir ve bedeniniz aşırı ısınır. Bu da vücudunuzun soğuma sürecini yani terlemeyi tetikler.

 

  1. Kafein içmeyin

 

Terlemenin en önemli tetikleyecilerinden biri de kafeindir. Terlemeyi aktive eden sinir sistemini direkt olarak etkiler. Özellikle de sıcak olarak tüketilen kafeinli ürünlerden uzak durmanızı öneririz.

 

  1. İpekli ya da pamuklu giyin

 

Eğer naylon bazlı terleme arttırıcı kumaşlar giyiyorsanız şikayet etmeye pek de hakkınız yok. Hafif pamukluları ve ipekli kumaşları tercih ederseniz teniniz nefes alır ve terlemezsiniz.

 

  1. Koruyucu kullanın

 

Diyelim ki beyaz bir bluz giymek istiyorsunuz ancak terleyip korkunç izlerle gezmek zorunda kalacağınızdan korkuyorsunuz. Kıyafetinizin koltuk altınıza gelecek kısmına koruyucu bant yapıştırın, güzel görüntünüz bozulmayacaktır.

 

  1. Tuzu azaltın

 

Acı baharatlardan kurtulmanın yan ısıra tuzlu yiyeceklerden de bir süre uzak durmanızı öneririz. Aşırı miktarda tuz tükettiğinizde vücudunuz çalışarak birikmiş olan sodyumu atmaya uğraşır ve terlersiniz.

 

  1. Deodorantınızı gün içinde yenileyin

 

Sadece sabahları evden çıkmadan ve kendinizi terli hissettiğinizde kullanırsanız etkisini göremezsiniz. Kuru zamanınızda da kullanın ki terlemenizi daha başlamadan önleyebilsin.

 

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir