Yeni Konular

Atatürk’ün 2 erkek çocuğu kimdir isimleri resimleri Mehmet Sadık Öke açıkladı video izle

atatürk ve abdurrahimTeyzem Latife’ adlı kitapta Latife Hanım’ın Atatürk’le tanışmasından, onunla yaşadığı çok özel anılara kadar her şeyi anlatan Mehmet Sadık Öke, www.aymoli.com Ömer çalakılla Hayatın şifreleri programında Atatürk’ün 2 erkek çocuğu olduğunu iddia etti.Atatürk’ün Çocuklarından biri Abdürrahim Tuncak olduğu annesinin ise Fikriye Hanım olduğunu iddia ediyor.Atatürk’ün diğer çocuğunun ise kimliği ve annesini ise açıklamadı ama Öke’nin açıklamaları, akıllara yıllar önce Atatürk’ün oğlu olabilir iddialarıyla gündeme gelen bir ismi, Madame Corinne’nin oğlu Reşat Ersü’yü işaret etti. Atatürk’ün 2 yıl 5 ay evli kaldığı Latife Hanım’ın kardeşi Gülümser Hanım’ın oğlu Mehmet Sadık Öke, büyük teyzesi ve Atatürk’le ilgili ailesinde 86 yıldır süren sessizlik prensibini bozdu. Teyzem Latife Kitabında çok tartışılacak başka bir anlatım da yer alıyor; “Fikriye Hanım Atatürk’ün üvey babası Ragıp Bey tarafından akrabası. Mesela Abdürrahim Tuncak, Mustafa Kemal’e çok benzer. Abdürrahim Tuncak, Mustafa Kemal kabakulak geçirdiği zaman Zübeyde Hanım tarafından Halep’e götürülüyor. Bu kadar küçük bir çocuk bu kadar yaşlı bir kadın oğlu ölecek diye on yaşındaki çocuğu yanında götürüyor, bırakmıyor.

reşat ersu
Zübeyde Hanım’ın niçin bu çocuğu oraya götürdüğü soru işareti. Bize göre bu Abdurrahim Tuncak’ın Mustafa Kemal’in oğlu olduğununun önemli bir işareti. Aralarındaki benzerliğe bakılırsa onun Fikriye Hanım ile Mustafa Kemal’in oğlu olma ihtimali de var.”

Abdürrahim Tuncak’ın Ata’nın öz oğlu olduğunu öne süren Öke “Atatürk’ün bir oğlu daha vardı. Gerçeği bilirdi ama hiç dile getirmedi. Bu sırrını mezara götürdü” dedi.”Bir başka hanım var, Atatürk’ün askeri İdadi’den bir arkadaşının ecnebi eşi diyerek Reşat Ersuyu işaret etti. Kendisinin opera sanatçısı olduğunu biliyorum. Ancak Atatürk’ün subay arkadaşı evliliğinin 6’ncı ayında şehit olduktan sonra görüşmeleri kesilmemiş. Uzun zamanAtatürk ve bu hanım görüşüp yazışmışlar. O hanımdan Mustafa Kemal’in bir çocuğu oluyor. Mustafa Kemal’den daha uzun boylu, çok dikkat çekici benzerliği var ve Abdürrahim Bey’de de olduğu gibi hafif şehla. Kendisiyle oturduğu Tarabya’da görüşmüştüm. Kendisi ve etrafındaki herkes de bilirdi onun Paşa’nın çocuğu olduğunu ama ölünceye dek asla kabul etmedi. Bu sırrı Abdürrahim Bey gibi mezara götürdü.”

Atatürk ve oğluÖke’nin açıklamaları, akıllara yıllar önce “Atatürk’ün oğlu olabilir” iddialarıyla gündeme gelen bir ismi, Madame Corinne’nin oğlu Reşat Ersü’yü getiriyor. Atatürk’ün 1912 muharebesinde ölen asker arkadaşı Şehit Yüzbaşı Ömer Lütfü’nün eşi olan Madam Corinne ile Mustafa Kemal, Lütfü’nün ölümünden sonra uzun süre mektuplaşmıştı. Bu mektuplar gün yüzüne çıkınca Corinne ve Mustafa Kemal arasında aşk dedikoduları da gündeme gelmişti.
Atatürk’ün eşi Latife Hanım’ın kız kardeşi Vecihe İlmen’in torunu Mehmet Sadık Öke’nin “Teyzem Latife” isimli kitabında Atatürk’ün manevi oğlu Abdürrahim Tuncak’ın Fikriye Hanım ve Atatürk’ün öz oğlu olduğu iddiasına yer vermesi, eski bir tartışmayı yeniden alevlendirdi.

atatürkün çocuğu 1 Öke kitabında yer vermediği bir iddiayı ise SABAH’a açıkladı: “Atatürk’ün bir oğlu daha vardı ama çocuk, bir asker arkadaşının çocuğuymuş gibi nüfusa geçirildiği ve hiç anılmadığı için kitabımda yazmadım, ismini de asla söylemem.” Geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan “Teyzem Latife” isimlikitapAtatürk’ün özel hayatıyla ilgili bilinmeyen pek çok iddiayı bir kez daha gündeme getirdi. “86 yıl sonra konuşmak, aile büyüklerini ikna etmek zordu” diyen kitabın yazarı Öke, “İlk ağızdan ailemden duyduğum gerçekleri yazdım. Teyzemin Atatürk’e verdiği konuşmama sözünü, ailesi olarak biz de tuttuk. Ancak artık bazı yanlışların düzeltilmesi gerek” ifadesini kullandı

Reşat Ersu resmi

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir Yorum

  1. Superb, what a website it is! This webpage presents valuable
    facts to us, keep it up.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir