Yeni Konular

Güzel Ayaklar İçin Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalı - Güzel Ayaklar İçin Güzel Ayaklar İçin Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Gün içinde en çok ayaklarımız yoruluyor. Ayaklar, insan bedenindeki en önemli dış organlardan biri olarak, en çok yükü taşıyor. Ayaklarımızın tüm yükü taşıdıklarını ve bu olayın gün içinde uzun bir süre devam ettiğini göz önünde bulundurursak, ayak bakımı büyük önem arz ediyor.

 

 

 

Yalnızca Kuaförde Değil

Ayaklarınızda yaptırdığınız düzenli pedikürün yanı sıra evde yapacağınız ayak bakımı da önemli. Hemen her akşam sabun ve ılık su ile ayaklarınızı yıkamalı, ardından soğuk su ile durulayıp, iyice kurulamalısınız. Bu yöntem ayaklarınızı günlük yorgunluğa karşı rahatlatacak; soğuk su ise, kan dolaşamınızı hızlandıracaktır. Ayaklarınızı kuruladıktan sonra ise, krem ya da talk pudrası onları ovmanız gerekir. Kremi parmak aralarına sürmemeye özen göstermeli, topuklarınızda toplama dikkat etmelisiniz. Zira kremi parmak aralarınıza sürmeniz, ileride parmak aralarında mantar oluşumuna sebep olabilir. Yine ayaklarınızı yıkadıktan sonra iyice kurulamamanız, ayaklarda mantar oluşumunun sebeplerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Ölü Hücrelerden Kurtulun

Saçlarımızda ve vücudumuzun her yerinde olduğu gibi, ayaklarımızda da ölü hücreler bulunur. Ayaklarınızdaki ölü hücrelerden ponza taşıyla kurtulabilirsiniz. Topuklarınızı ponza taşıyla düzenli olarak temizlemeniz, topuklarınızdaki sertlikten ve ölü hücrelerden kurtulmanın en kolay yolu olarak karşımıza çıkıyor.

Düzenli Bakım Önemli

Saçlarımızda, ellerimizde ve yüzümüzde olduğu gibi ayak bakımında da bir numaralı kural düzenli bakımdır. Ayaklarınızı düzenli olarak yıkamanız, kremlemeniz ve ayaklarınıza masaj yapmanız ayak sağlığınız için büyük önem taşımaktadır. Unutmamanız gereken nokta, ayak sağlığınızın bütün vücudunuzu etkilediğidir.Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalı - Güzel Ayaklar İçin

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın