Yeni Konular

Ayaklarda Oluşan Yaraların Nedeni

AYAKLARDA OLUŞAN CİLT HASTALIKLARININ SEBEPLERİ

Ayaklarımız her gün bizi durmak bilmeden taşıyan bir parçamızdır. Onların bakımı unutulduğu sürece de bizlere ağrı, mantar oluşumu ve tırnak batması hatta kötü koku olarak geri dönmektedir. Yüzümüze elimize verdiğimiz önemi ve uyguladığımız bakımı kesinlikle ayaklarımıza da uygulamak zorundayız. Bu durum fazlasıyla önemli ve gelecek açısından sıkıntı yaşatmamasını sağlayan bir faktördür. Aldığımız ayakkabıdan çorap kullanımımıza kadar önemli olan bu durum bizlere her an günlük hayatımızda sancılı bir zamana yaklaştığımızın gerçeğidir.

ayak-yarasi

Ayakkabı alımı sırasında eğer ayakkabı güzel diye alıyorsanız inanın en büyük hatalardan birini yapıyorsunuz. Ayakkabının güzelliği değil rahatlığı önemlidir ve kesinlikle bu konuda yapılası gereken her ayakkabının özenle seçilmesidir. Çorap kullanımın da çorapların her gün değiştirilmesi ve bekletilmeden yıkanması gerekmektedir. Bir günden fazla kullanılan çorap mantar hastalığına davetiye ve inanılmaz baskın ayak kokusuna sebep olmaktadır. Ayrıca her günlük yaşantımızın sonun da eve döndüğümüzde kesinlikle ayaklarımızı sabunlu su ile yıkamalı ve kesinlikle yatmadan önce nemlendirmeliyiz. Ayakkabılarımızı her akşam havalandırmalıyız gün içerisinde sürekli kapalı kalan ayaklarımız en rahat ve uygun ayakkabımızda bile koku yapabilmektedir. Ayrıca ayakta tırnak temizliği de çok önemlidir. Eğer tırnaklarımızı kesmez ve tırnak aralarını temizlemezsek ki bunu hafta da iki defa yapmamız gerekir. Bu durum bir süre sonra kapalı ayakkabının sıkması nedeniyle tırnak batması gibi durumlar yaşatabilmektedir. Tırnak kesimine ve temizliğine kesinlikle dikkat etmeliyiz. Ayrıca ayaklarımız için ürünler bulunmaktadır bu ürünleri hemen hemen her yerde bulabilirsiniz. Hatta ayakkabınızın hava almasını koku yaratmamasını sağlayan ayakkabı spreyleri de mevcuttur. Bunların kullanımı oldukça uygundur ve kesinlikle önerilebilir. Ayaklarınızda tüm bu uygulamaları gerçekleştirmenize rağmen halen sorunlar yaşamaktaysanız, kesinlikle bir uzmanla görüşmelisiniz. Ayrıca her ayak çeşidi farklıdır ve ayaklarınıza yakışanı değil kendi ayağınıza uygun ayakkabıyı seçmelisiniz. Eğer bunu yapmazsanız ayaklarınızda biçim bozukluğu oluşabilir. Zamanla ayak kemikleriniz genişleyebilir veya tırnaklarınız bir birine geçebilir. Ayaklarınızda oluşabilecek her sorun için bir çözüm olduğunu sakın unutmayın. Ancak uygulamadığınız takdir de bu çözüm asla geçmeyecektir. Ayrıca ayaklarınıza evde kendiniz kolaylıkla bakım yapabilir yıkadığınız ılık sularda çeşitli güzel kokulu bakım kürleri uygulayabilirsiniz. Ancak ayak için uygun ürünler seçmelisiniz.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın