Yeni Konular

Ayrılık sözleri

ayrılık sözleri 5479465Sen gittikten sonra sana kızmadım. Senden nefret etmeyi istemedim hiç gittin diye. Tek düşmanım vardıbenim o da hiç durmadan yağıp duran yağmurlar. Bana bir daha asla seninle ıslamayacağımı hatırlatıyordu.

Sadece seni götürmüş olsaydı keşke yollar, umutlarım gitti seninle birlikte, seni seven kalbimi söküp aldın yerinden, dokunmaya kıyamadığım saçlarında şimdi kimbilir hangi eller.

Merhaba yanımdan giden, ama aklımdan bir türlü gitmeyenim. Nasılsın diye sormayacağım, kötü olsaydın gelirdin zaten. Ben sadece ellerin hala benim tuttuğum gibi sıcak mı? diye soracağım.

Kelebeğim diye seviyordum seni hep. Çünkü bir kelebek kadar narin narin geziniyordun yüreğimde. Ben sana kelebeğim dedim diye bu kadar çabuk gitmek zorunda mıydın?

Gelmeyeceğim deme ben seni hep bekleyeceğim. Unut deme bana ben seni asla unutmayacağım. Bu bekleyişlerimin sonunda ümitsizlik yok biliyorum.

Gönlümde uyuttum ben seni güzelim, üstünü sımsıkı örttüm. Sen gelmeyecek olsan bile hapsettim seni gönlüme güzelim.

Bir daha seversem sadece kendime söyleyeceğim. Çünkü en son sana sevdiğimi söylemiştim. Sen ne yaptın söylesene ben sevdiğimi söyledikten sonra? Gölgeni bile alıp gittin şehrimden.

Umutlarımı hiç bitmeseydin keşke, duygularımın sonunu getirmeseydin. Gözyaşlarım sel olup bizi boğmasaydı gezdiğimiz sokaklarda. Ne olurdu hiç gitmemiş olsaydın benden.

Sen gülleri severdin, ben çiçeklerin arasından sadece seni gülüm. Şimdi koptun gittin benden çok uzaklara. Ben artık hiçbir çiçekte olmayan kokunu alamıyorum.

Öyle bir yaktın savurdun ki yüreğimi şimdi kurak topraklarda yeniden senin sevgini yeşertmeye çalışıyor başka papatyaların tomurcuklarında.

Sen beni kaybetmeyi seçtiğin için seni seven yüreğimi kaybettin. Ben seni bulmak için aradığım yollarda kayboldum. Sen beni bulma diye bütün izlerimi sildim. Artık karşıma geçsen de tanımayacak kadar yabancıyım sana.

Senden daha iyisini hak ediyorsam gitmeden önce tanıştır beni o kişiyle öyle git.

Ayrılık biçtiğimiz bu yüreklerimize sevgiyi ekmiştik. Hangi mevsimlere kurban gittik söyle sevdasına kurban olduğum.

Dağlar girdi gözlerinle gözlerimin arasına, yollar girdi ellerinle ellerimin arasına. Hiçbir can giremeyecek canım seninle yüreğimin arasına.

Seni unuttum diyorum ama aslında ben seni unutmama sebep olan herşeyi unuttum. Seni unutmam yaşadığım sürece mümkün olmayacak.

Ben ister miyim bu kadar acı çekmeyi, seni de istemiyorum. Sevse gider miydi hiç diyorum. Ama ben seni istemeyecek kadar çok özlüyorum seni. Seni istersem üzerim diye korkuyorum.

Düşlerimde hala yaşıyorsun nefesini tenimde hissedemesem de kalbim her attığında sen nefes alıyormuşsun gibi hissediyorum.

Güneş doğuyor olabilir ama ben hala karanlıkta yaşıyorum. Gözlerin olmadan ışığım olup aydınlatmıyor hiçbirşey sensiz olan şu hayatımı.

Tercihini benim sevgimden yana kullanmamış olman gözümde seni asla alçaltmaz. Aksine sevgimin sana layık olmadığını gösterdiğin için bile bir sevda borçluyum sana.

Senden öncem seninle birlikte çıkmazlarda kayboldu. Senden sonram sensizliğin özleminde kavruldu. Şimdi anılarımızda yaşayabiliyorum yalnızca.

Beni anlasaydın uzaklarda olmak sana da acı verirdi. Oysa yalnızca benim yalnızlığımda yaşanıyor bu ayrılığın hediyesi olan hatıralarla.

Ben seni kaybetmek için sevmedim ama sevdiğim için kaybettim. Sevgimin bu kadar güçlü olduğunu bilmeseydin çabuk pes etmezdin belki. Söylemeyi tercih etseydim ne kadar çok sevdiğimi beraber gülüyor olurduk en çok ağladığımız filmlere.

Kalarak daha çok sevseydin beni, giderek daha çok sevmeseydin. Hiçbir cümlende gitmek olmasaydı. Bedenim sensiz kalmış olabilir ama yüreğimi götürdün gittiğin yere.

Giderken döktüğün yapraklarımı savuruyorsun her aklıma geldiğinde. Kışı yaşattığın yüreğim elbet ısınacak sadece bekliyorum. Söktüğün köklerim yeniden hayata tutunacak dört elle. Ama bu eller senin ellerin olmayacak.

Yokluğuna ne diyeceğimi bilemediğimden dilime sitemleri doladım. Aldırma sen benim bu hallerime yarim, senin gitmenle yarım kalan yüreğimi susturamadım.

Unuttu o gelmez gayrı diyorlar. Başkası var hayatında seni sevmez gayrı diyorlar. Olsun varsın, beni sevdiği gibi sevsin, bana söylediği sözlerle sevsin diyorum. Sevsin ki aklına hep ben geleyim.

Annem gibi sevmeni beklemekti yaptığım en büyük yanlış. Annem gibi gitmezsin sanmaya başladığımda ne kadar güçlü bağlanmışım oysa sana. Bunu gittiğinde anladığım için senden binlerce kez özür dilerim. Ben şimdi bütün özlemlerimi annemin yerine senin dizlerinde gidermeyi isterdim. Tüm acılarımı dindiren sen olsaydın.

Sen gitmeseydin eğer bu kadar çabuk büyüyemezdim ben. İnsan yaşı ne olursa olsun giden bir insanın arkasından çektiği acılar ve hissettiği duyguların büyüklüğünü tüm bedeninde duymadan hala bir çocuk gibi her istediğini alabileceğini sanıyor.

Şimdi bütün ayrılığa dair yazılmış sözler seni bana getiremeyecek kadar acımasız. Hasretimi dindiremeyecek kadar çaresiz. Sana giden yollar gibi aydınlığa kapalı tüm cümleler. Ardından tüm yaşlarını döken bulutlar misali göz kapaklarım gibi yorgunlar.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Charlie Chaplin Ünlü Sözleri

Charlie Chaplin Ünlü Sözleri

Charlie Chaplin Ünlü Sözleri Charles Spencer yani “Charlie” Chaplin çok kişilikli çok yeteneli bir kişiliğe …

Bir cevap yazın