Yeni Konular

Bahar Sebzeleriyle Yemek Şöleni

Bahar sebzeleriyle yemek şöleni

Yapımında kullanılan malzemeler ışığında, yemekleri mevsimlere göre grup yapmak mümkündür. Bahar sebzeleri kullanılarak yapılan yemeklere de genel olarak bahar yemekleri diyebilirsiz. Besinlerin kendi sezonlarında tüketilmesi hem sağlık hem de lezzet açısından çok önemlidir. Bahar sebzeleriyle yemek şöleni yapmak, çeşitlilik sebebi ile kolay olur.

bahar-aylari

Bahar sebzeleri nelerdir?

Çiçeklerin açtığı, havının çok güzel olduğu bahar mevsimi çeşitli sebzelerin yetişmesine vesile olur. Bunlara bakla, limon, turp, patlıcan, dolmalık biber, domates, arpacık soğanı, bebe havucu, bezelye, pancar, enginar ve barbunya örnek verilir. Özellikle bakla, enginar ve bezelye bu sebzelerin önde gelenleridir. Bahar sebzeleriyle yemek şöleni yapmak için bu sebzeler çok ideal seçimlerdir.

 

Turp otu salatası

Ege bölgesinde çok yetiştirilen leziz sebzeler arasında bulunur. Yapımında limon suyu, kaynar su, tuz, zeytinyağı ve turp otu kullanılır. Ana yemeklerin yanına tat getirmek ve çeşitlilik oluşturmak adına koyulabilecek bir yemektir.

bahar-aylarinda-sebze

Mantarlı enginar

Zeytinyağlı yemeklerden biri olup sağlıklı yapıdadır. Yapım aşamasında zeytinyağı, limonsuyu, konserve garnitür, sarımsak, karabiber, enginar, mantar, maydanoz ve tuz kullanılır. İsteğe bağlı olarak yapımında kullanılan mantarın konserve olması uygundur. Oldukça hafif bir yemektir ve çok lezzetlidir.

bahar-sebzeleri

Baklalı pilav

Klasiklerden uzak bir pilav yaparak, sofranızı renklendirmek istiyorsanız, baklalı pilavı denemenizi öneririz. Yapımı son derece basittir ve sulu yemekler ile menü hazırlanarak tüketimi uygundur. Pirin, tereyağı, bakla ve dereotu kullanılarak yapılır. Dereotu, yemeğe hem lezzet hem de hoş bir koku kazandırır.

sebze-secimi

Tavuklu bezelyeli salata

Bahar sebzeleriyle yemek şöleni yapmak için ideal seçimdir. Hem farklı besin ve ürünleri tüketebileceğiniz hem de bahar sebzesi bezelye ile sofranızı güzelleştireceğiniz bir yemektir. Tuz, kaşar, dereotu, yağ, kornişton turşu, konserve garnitür, mısır, limonsuyu ve kırmızıbiber kullanılır.

bahar-sebze

   

Hakkında

Buna Baktın mı?

Estonya İnternet Çağı ve Gelişimi

Daha çok geçmişiyle tarihiyle savaşta barışta Estonya’ yı değil de 2000 yılında attıkları en radikal …

Bir cevap yazın