Yeni Konular

Balık Yağının Faydaları

balik-yagi-faydalari-nelerdir-3245253

Balık yağı, tüketiminin ülkemizde pek de yaygın olduğu söylenemeyen fakat besleyicilik açısından birçok yiyeceğe kıyasla çok daha yarar sağlayan yiyeceklerin başında geliyor.  Balık yağını vücuda almanın yolu ya balık tüketmek ya da vücuda alınan balık yağı kapsüllerini düzenli olarak kullanmak. Balık yağı hakkında bilinmesi gereken en önemli şey, 3,5 gram balık yağının yaklaşık 1 gramı Omega 3 yağı içerdiği.

Balık yağı kapsülleri genel olarak uskumru, ringa, tuna, kefal, lüfer, sardalye, alabalık ve ton balığı gibi yağlı balıklardan üretilmekte. Bozulmasını engellemek için ise az miktarlarda E vitamini de eklenen bu kapsüllerin demir, kalsiyum, A, B1, B2, B3, C ya da D vitaminiyle zenginleştirildiğini bilmek  de balık yağının faydaları hakkında bilgi sahibi olmanın kişilerin sağlığı açısından ne derece önemli olduğunu kanıtlar nitelikte.

                Balık yağının faydaları çok geniş yelpazede incelenebilecek bir başlık olmasına rağmen, üzerinde olumlu etkisi olduğu en büyük problemlerden ikisinin kalp hastalıkları ve kan dolaşımıyla ilgili sıkıntılar olduğu söylenebilir. Çoğu insanın balık yağı kullanmadaki amacı, kan basıncını veya kolesterolü düşürmektir. Balık yağının yeterli miktarda kullanımı felç ve kalp hastalıklarının oluşumunu engellerken, aşırı kullanımı ise felç olma riskini arttıran yanlış bir uygulama. Bu bağlamda efektifliğini arttırmak için kullanılmasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar var.

Balık yağının faydalı olduğu durumlardan bir diğeri, kadınların özel dönemlerindeki sıkıntılarına yardımcı olması, göğüs ağrılarını azaltması ve hamilelikle birlikte ortaya çıkan yüksek kan basıncı, düşük yapma gibi durumlar üzerinde olumlu etkisinin olması.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir