Yeni Konular

Ballı Topuk Kremi Tarifi

Ballı Topuk Kremi Tarifi
Ballı Topuk Kremi Tarifi

Ballı Topuk Kremi Tarifi

Topuklarınızda oluşan çatlaklar sadece kötü görüntü oluşturmakla kalmaz, zamanla ciddi hastalıklara ve enfeksiyonlara yol açabilir. Çatlak topuklarınız size acı veriyorsa ya da sadece kötü görüntüden rahatsız oluyorsanız ballı topuk kremi tarifini uygulayarak topuklarınızın günlük nemlenme ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Böylece tekrar yumuşak topuklara sahip olursunuz.

 

Malzemeler

1 bardak ılık halde organik bal

2 yemek kaşığı tam yağlı süt

Yarım portakalın suyu
Yapılışı

Balı yavaşça ısıtın, bu şekilde daha kolay yayılacaktır. Yavaş yavaş ılık süt ve yarım portakal suyunu balın içine ekleyin. 5 dakika kadar karıştırdığınız temiz bir kaba alarak saklayabilirsiniz. Buzdolabında saklarsanız 1 aya kadar bozulmadan durur. Kullanmadan önce benmari usulü tekrar ısıtmanız önerilir.

Kullanımı

Ponza taşı yardımıyla ölü deriden arındırdığınız topuklarınıza hazırladığınız ılık ballı topuk kremini masaj yaparak uygulayın. Yıkamadan üzerine çorap giyin ve 20-30 dakika kadar bekleyin. Ilık suyla topuklarınızı arındırın.

Neden Bal?

Balın nem tutucu bir özelliği vardır. Bu da demektir ki uygulandığı bölgeyi nemli tutacaktır. Topuklarınızdaki kuruluğu azaltır ve çatlakları tedavi eder. Eğer derinleşmiş çatlaklarınız varsa bakterilerin üremesini de önler

Neden süt?

Süt, sağlıklı bir cilt için gerekli olan A vitamini açısından zengindir. Cildi tamir eder ve yenilenmesine yardımcı olur. Ayrıca balın yapısını açarak uygulamayı kolaylaştırır.

Neden portakal suyu?

Portakal suyu ideal bir C vitamini kaynağıdır. Cildin esnekliğinin artması ve kolojen yardımıyla çatlakların önlenmesi açısından önemlidir.

 

 

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın