Yeni Konular

Başbakan Erdoğan Hakkari Çukurca’da 7 şehit için açıklama yaptı

İSTANBUL (CİHAN)- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari Çukurca’da şehit edilen askerlele ilgili, “Sürecin bu mübarek ayda gölgelenmesini istemezdik.” değerlendirmesini yaptı.
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İcra Komitesi?nin Somali konulu acil toplantısına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Somali Cumhurbaşkanı Şeyh Serif Ahmed, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İİT Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu ve 36 üye ülke temsilcisi katıldı. Toplantı Kur?an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Açılışta konuşan Başbakan Erdoğan, konuşmasının başında Çukurca’daki hain saldırıya değindi. Erdoğan konuyla ilgili şunları söyledi: “Bugün tabiiki bir hüznümü ifadeyle sözlerime gireceğim. Bu gece yarısı sahur vaktinde 8 yavrumuzu terörstler şehit ettiler. Şehitlerimize Allah?tan rahmet diliyorum, yaralı kardeşlerime şifalar diliyorum. Tüm ailelere sabır dilerken milletimizin tekrar başı sağ olsun diyorum. Tabi biz bu mana dolu Ramazan ayı içerisinde özellikle sabırla devam ettiğimiz bir süreci bu yaşanan olaylarla bu mübarek ayda gölgelenmesin istemezdik. Ama ne yazık ki terör böyle acımasız dini, milleti, ırkı, vatanı olmayan bir olay, bir fenomen.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir