Yeni Konular

Bebek Pudrasının Cilde Faydaları Nelerdir

bebek-pudrasi-faydalari

Bebekler için kullandığımız bebek pudrasının birçok etkisi olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat cilde uygulamanın faydaları nelerdir?

Bebek pudrası cilde uygulandığında sivilceleri kurutur, terlemeyi önler. Özellikle yaz aylarında terleme problemi çok olan kişilerin terlemenin fazla olduğu bölgeye pudra sürmesi terlemeyi önleyecektir.Bebek pudrası doğru kullanım sonucunda sivilceleri kurutur,cilt lekelerini yok eder,cildin daha temiz ve pürüzsüz olmasında yardımcı olur ve yağlı bir cilde sahip iseniz yağ seviyesini dengeleyerek parlamayı önler.Koyu tenli iseniz bebek pudrası sayesinde renginiz açılacaktır.Bebek pudrası ile yapılabilecek bazı kürleri sizlerle paylaşıcağım.

1.Sivilce ve Lekeler İçin:
1 çay kaşığı bebek pudrası ve 1,5 çay kaşığı gül suyu hamur kıvamına gelene kadar karıştırılıp yüze uygulanır ve yaklaşık 2 saat kadar bekletilir.Ilık su ile durulayabilirsiniz. Haftada 2 veya 3 defa kullanabilirsiniz.Doğru kullanım ile faydalı sonuçlar alacaksınız.
2.Cildin Pürüzsüzleşmesi İçin:
1,5 çay kaşığı bebek pudrası ve 2 çorba kaşığı maden suyu krem kıvamına gelene kadar karıştırılır ve cilde uygulanır. Yaklaşık 5 dakika kadar bekletilir ve bol su ile durulanır.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir