Yeni Konular

Beyazlatıcı Maske Tarifleri

Cilt-Beyazlatici-4789456123Kozmetik ürünlerinin içerisinde yer alan tüm kimyasal madde kullanımını geri plana alarak doğal yöntemler aracılığı ile hazırlayacağınız beyazlatıcı yüz maskeleri ile sizler de hayalinizdeki cilt tipine merhaba diyebilirsiniz. Yulaf ve limon suyu aracılığı ile hazırlayacağınız maske tipi cildinizin sağlıklı bir görünüme sahip olmasını sağlarken aynı zamanda cilt tonunun da açılmasını desteklemektedir. Pişmiş kıvamdaki yulaf ve bir yemek kaşığı limon suyu aracılığı ile hazırlayacağınız bu maskeyi yüzünüzde 30 dakika boyunca bekletmelisiniz.  Daha sonra yüzünüzü ılık su aracılığı ile temizleyebilirsiniz. Cildinizin sıkı bir görünüme kavuşması adına pamuğunuzun üzerine 1 çay kaşığı süt ekleyerek doğal tonik platformunun ön plana çıkmasına olanak tanıyabilirsiniz.

Sivilcelerin yok edilmesini desteklerken bir yandan da cilt tonunuzda gözle görülür açılma sağlayan meyvelerden biri de portakaldır. Sahip olduğu c vitamini sayesinde cildin yenileyen portakal kabuğunu blender aracılığı ile toz haline getirerek içerisinde 2 yemek kaşığı limon suyu eklemelisiniz. Hazırladığınız maskeyi 25 dakika boyunca cildinizde bekletmeniz ardından ılık su aracılığı ile yıkayabilirsiniz.

Cilt tonunda gözle görülür fark yaratan bal ve badem maskesi ise cildin beslenmesi adına oldukça idealdir. Parlak ve canlı bir cilt tipine sahip olmak isteyen kimseler 5 adet bademi 12 saat boyunca bir bardak suda bekletmelidir. Daha sonra bademler blender aracılığı püre haline getirilmeli ve içerisine 1 yemek kaşığı bal eklenmelidir. Hazırladığınız maskeyi yüzünüzde 15 dakika beklettikten sonra durulama işlemi gerçekleştirilmelidir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir