Yeni Konular

Bilek Güreşinde Yenilmez Ol

Bilek Güreşinde Yenilmez OlHer erkeğin çevresine bir güç kanıtlama isteği olmuştur. Bu kanıt yollarından en çok kullanılanlardan birisi bilek güreşidir. Bilek güreşi müsabakaları kızlarında dikkatini çeker ve kaybedenin rezil olduğu bir müsabaka haline gelir. Her erkek karizmatik olma yolundaki adımlardan birisinin diğer erkeklerden daha güçlü olduğunu diğer kızlara kanıtlamak olduğunu bilmelidir ama bunu gözlerine de sokmamalıdır.

Bilek güreşi her ne kadar güç oyunu olarak gözükse de aslında strateji ve taktik oyunudur. Çoğunuz etrafınızda 60 ila 70 kiloluk insanların 80 ila 90 kiloluk insanları yendiğinde şahit olmuştur. Bunun altında yatan birçok sebep var ama en büyük avantajını taktiksel gelişim olduğunu unutmamak gerekir. Genetiğinde büyük bir avantajı vardır. Ayrıca insan kuvvetlenmeden bilek güreşinde galibiyet serileri alamaz. Ama unutmamamız gereken şey sadece güç ile yolun ancak ve ancak yarısına gelebiliriz. Potansiyel gücünüzle taktiksel hareketleri birleştirdiğiniz zaman yenilmez olursunuz. Şimdi biraz bu taktiklerden bahsedelim.

Bilek Güreşinde Yenilmez Ol

İlk başta rakibinizin bir gözden geçirin. Masaya dirseğinizi ilk koyan her zaman siz olun. Bu ilk adım size müthiş bir avantaj sağlayacaktır. Çünkü kendi avantajınıza göre yerleştirdiğiniz dirseğiniz rakibinizin dengesinin dağılmasına yol açacaktır. Sıradaki hamlemiz ayağımızı konumlandırmak. Sağ elde bilek güreşi yapıyorsanız sağ, sol elde yapıyorsanız sol ayağınızı ileri alın. Bu hareket rakibin ani bir atağı sonucu kaybolan dengenizi tekrar kazanmanızı sağlayacaktır. Böylece dengeniz sarsılmadan daha dengeli ve lehinize bir maç çıkarabilirsiniz. Maç başlamadan önce omzunuz ile yumruğunuz aramızdaki açıyı mümkün olduğu kadar kısın. Fazla abartmayın ama bu dar açı sizin bileğinize verdiğiniz gücün artmasını ve rakibinizin sizi yıkmak için vermesi gereken enerjinin artmasına yol açacaktır. Bu hamleden sonra rakibinizin elini güzel ve sıkı bir şekilde kavrayın. Rakibinizin başparmağını hafif yukardan kavramak güzel bir kavramadır mesela. Ayrıca rakibin elini sıkıca tutmak ona bir gözdağıdır. Şimdi maç başladı ve yapmanız gereken şey sadece rakibin elini kendi çaprazınıza doğru yatırmaya çalışmaktır.

Yukarıda verdiğim taktikleri kullanarak yenemeyeceğiniz kişi yoktur. Güç kazanma olayına gelince günlük şınav ve barfiks gibi hareketler ya da bilek ve ön kol hareketleri sizin güç kazanmanız ve form yakalayabilmeniz için yeterli olacaktır.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR? Günümüzde, yabancı dili isteyerek öğrenmekten çok zorunda olduğumuzdan öğrenmekteyizdir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir