Yeni Konular

Bingölde şehit düşen askerlerin isimleri memleketleri 18 Eylül 2012

Bingöl’de askeri konvoyun geçişi sırasında PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre 10 askerin şehit olduğu, 70 askerin de yaralandığı bildirildi.Bingöl-Muş karayolu 11 Evler köyü yakınlarında, askeri konvoyun geçişi sırasında şiddetli bir patlama meydana geldi.

Teröristler, konvoyda bulunan ve askerleri taşıdığı belirtilen sivil bir otobüse önce roketatarla, ardından da uzun namlulu silahlarla saldırdılar.Teröristler, konvoyda bulunan ve askerleri taşıdığı belirtilen sivil bir otobüse önce roketatarla, ardından da uzun namlulu silahlarla saldırdılar.Bingöl’de 10 askerin şehit olduğu, 70 askerin ise yaralandığı saldırıda yaralı askelerden bazılarının isimleri belli oldu.

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma hastanesine götürülerek tedavi altına alınan askerlerden 21 yaşındaki Mehmet Dildari kurtarılamayarak şehit oldu.

Şehit olan 10 askerden kimliği belli olanlar:

Anıl Eroruç
Eren Kupalı
İrfan Yeşilyol
Uysal Çınarcık
Fesih Akın
Abdulkadir Çetin
Fatih Bulu
Erol Can

Yaralıların isimleri şöyle:İrfan Yeşilyol
Uysal Çınarcık
Fesih Akın
Abdulkadir Çetin
Fatih Bulu

BESNİLİ ŞEHİT EREN KUPALI MEMLEKETİNE GÖNDERİLDİ

Bingöl-Muş karayolundaki terör saldırısında şehit olan Eren Kupal’ın (20) naaşı, Malatya’da düzenlenen törenin ardından memleketi Adıyaman’ın Besni ilçesine gönderildi.

Şehit Kupal için Malatya Kara Havacılık Alayı’nda düzenlenen tören, basına kapalı gerçekleştirildi.

Törenin ardından Kupal’ın naaşı, helikopterle memleketi Adıyaman’ın Besni ilçesine gönderildi.

Niğdeli asker Mehmet’in evine şehit haberi ulaştı

Bingöl-Muş kara yolundaki hain pusuda yaralanan Mehmet Dildari, Erzurum’da tedavi gördüğü hastanede şehit oldu. Şehidin haberi, Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Kemerhisar beldesindeki ailesine askerler tarafından verildi.

Şehidin annesi Tuncay Dildari, acı haber ardından fenalaşarak Bor Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Şehidin evine taziye çadırı kuruldu. Şehidin amcası Kemalettin Dildari, “Mehmet, en son pazar günü burdaydı. Hükümetin biran önce buna çözüm bulmasını bekliyoruz. Analar ağlamasın, bizler ağlamayalım. Yeğenim daha 9 aylık nişanlıydı.” dedi

Yaralılar, Muş Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Yaralı askerlerin 6’sı Solhan Devlet hastanesi’ne, 30’u de Bingöl Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Muş karayolu 11 Evler köyü yakınlarında, askeri konvoyun geçişi sırasında şiddetli bir patlama meydana geldi.

Teröristler, konvoyda bulunan ve askerleri taşıdığı belirtilen sivil bir otobüse önce roketatarla, ardından da uzun namlulu silahlarla saldırdılar.

Yanmaya başlayan otobüsteki askerlerden 4’ü olay yerinde, 2’si de kaldırıldığı Bingöl Devlet Hastanesi’nde şehit olurken, 36 asker de yaralandı.

Yaralı askerlerin 6’sı Solhan Devlet hastanesi’ne, 30’u de Bingöl Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Öte yandan, saldırı sonrası Muş’taki polis telsizlerinden, Bingöl’deki saldırı olayı karıştığı belirtilen 23 DD 923 plakalı beyaz renkli özel otomobile karşı ekipler uyarıldı.

OLAY YERİNDE ŞEHİTLER VAR

Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, askeri konvoya düzenlenen saldırı sonrası otobüste yangın çıktığını belirterek, şehit sayısının 4 ile 6 arasında değişebileceğini söyledi..

Öte yandan, saldırı sonrası Muş’taki polis telsizlerinden, Bingöl’deki saldırı olayı karıştığı belirtilen 23 DD 923 plakalı beyaz renkli özel otomobile karşı ekipler uyarıldı.

OLAY YERİNDE ŞEHİTLER VAR

Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, askeri konvoya düzenlenen saldırı sonrası otobüste yangın çıktığını belirterek, şehit sayısının 4 ile 6 arasında değişebileceğini söyledi

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir