Yeni Konular

Bir ‘Terkeden’in Ağzından

2015-03-28_143309Bir, ikili ilişkide sorunlar ve sorunlara çözüm. Bir ayrılığın sebepleri. Ne olmasaydı ayrılık olmazdı? Ne olsaydı daha iyi olurdu? Bir kızın erkekten şikayetleri. Çiftler ne yaparak ilişkilerinde iki tarafı da daha mutlu eder?

 

Bir ilişkide olmaması gereken şeyler. Bir bayanın bu şeylerden şikayetleri.

1 – Bir erkeğin kadına trip atması.
2 – Bir erkeğin, yanında bayan arkadaşı varken argo kelimeler, küfür kullanması.
3 – Bir erkeğin kadınına ilgisizliği.
4 – Gizli saklılar.
5 – Kıyas veya kıskandırma.
6 – Yalan.
7 – Soğukluk.
8- Zorlamak, bir kızın istemediği şeyleri ona yaptırmaya çalışmak.
9 – Küçük düşürme olayı.
10 – Sevgilisiyle geçirebileceği zamanı, arkadaşlarına tercih etmek.
11 – Özentilik, kızın hoşlandığı tiplere bürünmeye çalışmak.
12 – Kadının fikirlerini dikkate almaması, onun fikirlerine aykırı hareket etmesi.
13 – Bir erkek tarz sahibi olmalı.
14 – Yanlış kısıtlama, yanlış sahiplenme.
15 – Saygısızlık.
16 – Cıvıklık.
17 – Aşırılık. Kibarlık veya kabalıkta aşırıya kaçmak.
18 – Çok bilmişlik. Çok konuşmak.
19 – Aldatmak.
20 – Kızın hoşlanmadığı şeyleri inat eder gibi tekrarlamak.
21 – Buluşmalarda kızın seçimini beklemesi, kararlı bir şekilde yer belirleyememesi.
22 – İlk adımın kızlardan beklenmesi.

Bir erkeğin kadına trip atması. Onların gözünde bu, erkeğin zayıflığıdır. Hiçbir kadın kendini zayıf bir adamın ellerine bırakmaz. İlişkiyi sürekli bir bunalıma götürür ve ilişkiyi yıpratır. Trip çocuk işidir.

Küfür, erkeği kızın gözünde kalitesiz hale getirir. Kendinize hakim olun ve sevgilinizin yanında küfür kullanmamaya dikkat edin.

İlgisizlik, kızın gözünde erkeğinin onu sevmediğini düşündürür. Zamanla ilişkiyi yıpratır. Kesinlikle bir 24 saatlik dilimde bir “o” saati olsun.

Bir olayı veya bir durumu saklamak kızda şüphe uyandırır ve zamanla ilişkide büyük çatlaklıklar yaratır. Gerekmediği sürece ondan gizli saklınız olmasın.

Bir erkeğin kızı diğer kızlarla kıyaslaması ve kıyaslayarak kıskandırması kızın erkekten soğumasına, hareket devam ettiği sürece zamanla nefret duygusunu uyandırmaya sebep olur.

Yalan ilişkilerde “kopya çekerken yakalarsam sıfırı basarım.” Gibi bir durumdur. Yakalanmadığın sürece kopya çekebilirsin.

Bir kavgadan sonra meseleyi uzatmak, soğuk davranmak ve sebepleri insanın yüzüne vurduğu sürece kaybeder.

En kötü durumlardan biri de budur. Kadını istemediği bir şeye zorlamak veya istemediği bir şeyi zorla yaptırmak. Siz isteyin olursa olur veya zamana bırakın olacaksa zaten olur.

Bir erkeğin işleyeceği en büyük suç budur. Bir kızı, kızın arkadaşları yanında onu eksik hissettirmesi; erkeğin arkadaşlarının yanında “sürekli kavga ediyoruz, hiç anlayışlı değil, sürekli aynı hareketleri yapıyor” gibi şikayetlerle onun hatalarını kıza değil de başkalarına anlatması. Bu durum ilişkiyi bitirebilir. Kesinlikle kaçının.

Erkeğin sevgilisiyle geçirebileceği zamanı arkadaşlarına tercih etmesi kızı oldukça kırar ve kendi kendine sürekli kötü düşünmesine yol açabilir. Anlayışla davranın ve olmuyorsa ona güzel bir dille anlatın.

Bir erkeğin kendi gibi olması, kızın hoşlandığı tiplere bürünmeye çalışmasından iyidir. Özentilik kötü bir durum olarak karşılanır; o onu giymiş sevgilimin hoşuna gitti hemen ben de alayım giyeyim gibi özenme durumu. Ya da sevgilimin hoşuna gitti, ben de saçımı öyle kestireyim demekten kaçının.

Bir erkek tarz sahibi olmalı. Tarzından ödün vermemeli. Sevgilisi ondan nasıl hoşlanmışsa öyle olmalı. Ve unutmayın ki, tarz olmak yalnızca kıyafet işi değildir.

Kızı en çok boğan durum budur. Yanlış sahiplenme ve yanlış kısıtlama. Onu giymeyeceksin yerine, bu şekilde kıyafetler giyince seni kıskanıyorum, gibi bir açıklama daha olumlu yanıt verir. Bir kızı sahipleniyorum diye onun ilerideki hayatını düşünmemezlik etmeyin. Çünkü onun hayatını sizle geçireceği, evlenseniz bile garanti değildir. Çok ince bir durum ve olabildiğince düşünceli olmalısınız.

Bir ilişkide en önemli şeydir saygı. Sevgiden bile önce gelir. O beni ben de onu seviyorum ama saygısızlık yüzünden ayrıldık diyen bir çok çift tanıyorum. Saygısız davranışlardan kaçının.

Bir kız sürekli cıvık bir erkekle olmak istemez. Ciddiyetsiz biri olmayın. Ciddiyetiniz düşük seviyedeyse ciddiyetinizi korumaya başlayabilirsiniz.

Bir kıza karşı sürekli çok kibar veya sürekli çok kaba olmamalısınız. Aşırı olan her şey (ilgi dahil) kızı bunaltır ve sizden eskisi kadar da hoşlanmayabilir. İşte “ben maçoyum seven böyle sevsin” triplerinden vazgeçin. Bulunmaz hint kumaşı değiliz arkadaşlar. Kızlar vazgeçmeyi bilir.

Çok bilmişlik veya çok konuşmak. Aslında bu iki tarafın da karakteriyle alakalı bir durumdur. Kızın sizin muhabbetinizden sıkıldığını anladığınız anda konuşmayı azaltıp dinleme yoluna yönelin.

Aldatmak… Ah şu işler… Yapmayın.

Mesela bir kız size “yapma, hiç hoşuma gitmiyor” benzeri bir şikayette bulunuyorsa emin olun sizden bunu en içten bir şekilde istiyordur. Sürekli olarak inadına tekrarlarsanız, ilişkinin bitmesindeki tek sebep siz olursunuz.

Bir erkek olarak size tek tavsiyem, kıza nerede buluşalım diye sormayın. Onun için en olası yeri siz belirleyip akşam kaçta müsait olacağını sorun ve müsait olduğu saatle yeri direk siz söyleyin. “Akşam 8’de moda cafede” ya da “akşam 8’de seni alırım” gibi bir şey söyleyin. Emin olun kız eve gittiğinde hazırlanma endişesine bürünecektir. Daha yer belirleyemeyen bir erkek kızın gözünde ezik duruma düşer ve kurtarışı olamayabilir.

İlk adımı kızdan beklemek tam bir hatadır. Bir kızın sizi aramasını, size sarılmasını, sizinle buluşmak istemesini beklemek yerine bunları neden ilk siz yapmayasınız ki? Biraz cesaretli olun baylar.

Tavsiyelerim bu kadar, umarım aklınıza yatan kısımlar vardır ve kendiniz için en doğru olanı yine siz kendiniz seçersiniz.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Anne Sütü,Emzirme Teknikleri

Anne Sütünün Faydaları

Anne sütünün faydaları ve önemi Yeni doğmuş bebeklerin beslenmesinde en önemli etken anne sütü olup …

Bir cevap yazın