Yeni Konular

Bitkisel Çözümlerle Şişkinliklerinizden Kurtulun

zayıflamak,diyet,kilo verme-a3e42Beden sağlıklarına ve görünümlerine son derece dikkat eden bayanlar, düzenli olarak yaşadıkları regl dönemlerinden dolayı belirli zamanlarda vücudun su tutmasıyla şişkinlikler yaşamakta ve hatta bu şişkinliklerin boyutu çoğu zaman rahatsız edici boyutta olmaktadır. Genelde el ve ayak bölgelerinde oluşan şişkinlik, sadece regl dönemlerinde değil, aynı zamanda çok yağlı ya da çok tuzlu yiyecekler tükettikten sonra da oluşmakta, bu nedenle sürekli susuzluk hali yaşanmaktadır. Normal beslenmeyle su tüketimi tam aksine şişkinlik azaltırken, tuzlu ve yağlı yiteceklerden sonra şişkinliğe sebep olabilmektedir.

Şişkinlik bazen kilo aldığımız zamanlarda oluşan, ancak birkaç gün içerisinde düzene girebilen bir durumdur ve siz de bitkisel çözümlerle şişkinliklerinizden kurtulun konulu önerilere dikkat ederek düzenli şekilde ödem atabilirsiniz. Zaten hormonsal olarak zorlu geçen dönemlerde şişkinliklerden de bir an önce kurtularak rahatlamanın yollarından biri bol bol sebze ve meyve tüketmek, bu sayede kabız olma ihtimalini önleyerek sağlıklı bir boşaltımla hazımsızlığa bağlı şişkinliği ortadan kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda bitki çayları ve daha çok yeşil çay tüketimi de şişkinliğe iyi gelen besinlerden. Her gün içeceğiniz dört çay bardağı şekersiz çay ve iki fincanı geçmeyecek şekilde kahve tüketimi de yine sindirime yardımcı olur.

zayıflamak,diyet,kilo verme-a3e42

Diğer taraftan sabahları yoğurt tüketimi de metabolizmayı hızlandırarak önceki günden kalan ödemi atmanıza yardımcı olacak, içeriğindeki zengin sindirim mineralleri sayesinde papaya ve ananas meyvelerini tüketerek bitkisel çözümlerle şişkinliklerinizden kurtulun.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir