Yeni Konular

Brad Pitt Top 10 Filmler ve Konuları

Brad Bitt bu hafta “Fury” filmi ile gösterime girdi. Oscar alamasa da halen en yakışıklı ve usta aktörlerde biri…

Harika yönetmenler ve harika oyunculuğu ile Brad Pitt en iyi sinema performanslarını sunduğu filmden tarihlerine göre TOP – 10 yaptık.

 

 

Top 1 – Vampirlerle Görüşme – Yayınlanma Tarihi 1994

Anne Rice kendi romanından uyarlandığ filmde çocuğunu ve karısını kaybeden çiftlik sahibi olan Louis de Point edu Lac’i canlandırdı. Avrupa’dan gelen von onu baştan çıkaran Lestat (Tom Cruiese) tersine onun gibi olmak istemeyen duyarsız bir vampirdi. Sonsuz bir hayata erişmenin yolunun babalık duygusundan geçtiğini sonunda anlayacaktı… Brad Pitt film dünyasına kaliteli ve kendini kabul ettirdiği performans sergilemişti.

vampirlerle-gorusme-bradpitt

 

Top 2 – Yedi – Yayınlanma Tarihi 1995

Kevin Walker’ın çıakrdığı mükemmel senaryo… Yedi ana günah işleyen yedi ayrı kurbanın peşinde seri katilin öyküsü anlatılıyor. Brad Pitt torpill ve çaylak bir dedektiftir ve adı Mills olarak geçmektedir. Mills ne kadar beceriksiz küstah da olsa insanlar onu seviyor.

 yedi-bradpitt

Top 3 – 12 Maymun – Yayınlanma Tarihi 1995

Chris Marker adlı filminden uyarlanan filmde insanların yer altındaki karanlık yaşamı anlatıyor. Dünyayı geri kurtarmak için zaman makinesi ile geçmişe dönen James Cole (Bruce Willis) 12 maymun ordusu lideri Jeffrey Goines (Brad Pitt) düşüyor.

12-maymun bradpitt

 

Top 4 – Dövüş Kulübü – Yayınlanma Tarihi 1999

Devrim yaratan filmlerden Dövüş Kulübü… Kapatalizme başkaldırışın ve isyancı ruhunun ortaya çıktığı filmde kafanız karmakarışık olabilir. Film kısa sürede modern klasiğe dönüştü. Tyler Durden Pitt’in oynadığı karakter ise şüphesiz en unutulmaz tiplemelerden biridir. Herkesin içinde bir Tyler Durden vardır!

dovuskulubu-bradpitt

 

Top 5 – Kapışma – Yayınlanma Tarihi 2000

Suçun bol olduğu yerde giderek karmaşık ve komik olayların yaşandığı bir seri. Brad Pitt kendilerini beladan kurtarmaya çalışan suçlu mafyanın büyük oyuncuları arasında kalan İrlandalı çingeneyi canlandırıyor. Çingene’nin adı ise Mickey O’Neil… Mickey olayların karıştığı kişidir. Pitt kalabalık kadrolu filmde olan bu suç komedisinde pırlanta gibi parlıyor ve seyircilerini güldürmeyi başarıyor.

bradpitt-kapisma

 

Top 6 – Ocean’s Eleven – Yayınlanma Tarihi 2001

Bu filmde 3 kumarhaneyi aynı anda soymayı planlayan Rusty Ryan karakterini canlandırıyor. Zekice yazılmış senaryo ve kadrosuyla 2001 en iyilerinde biriydi.

bradpitt-oceanseleven

 

Top 7 – Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikastı – Yayınlanma Tarihi 2007

Ron Hansen’in romanından uyarlanan filmde haydutların Batıdaki ün salmış kişilerinden Jesse James’in hayatının son dönemlerini anlatıyor. Gerçek, efsane imajlarındaki ilişkileri keşfe çıkan Brad Pitt filmi…

korkak-robert-bradpitt

 

Top 8 – Benjamin Button Tuhaf Hikayesi – Yayınlanma Tarihi 2008

Eğer hayatınıza bebeklikten ileriye doğru değil de tam tersi hayata başlasaydınız ne olurdu? İşte bunu konu alan Benjamin Button (Brad Pitt) harika bilgisayar efektleri ve profesyonel makyaj ile Oscar adayı bir film oldu.

benjamin-button-brad-pitt

 

Top 9 – Soysuzlar Çetesi – Yayınlanma Tarihi 2009

Nazi işgali altındaki Fransa’da gerçekliklerle pek alakası olmayan Aldo Raine karakterini Brad Pitt canlandırıyor. Amerikan Yahudi çete lideri olan Raine  amacı mümkün olduğunca Nazi öldürmek. Mizah, şiddet ve enteresan diyolagların olduğu “ Hadi kötü Nazileri öldürerek mutlu olalım” sözleri ile farklı komik bir ve kanlı fantezi film sizi bekliyor.

soysular-cetesi-bradpitt

 

Top 10 – Kazanma Sanatı – Yayınlanma Tarihi 2011

Beyzbol dünyasını karşısına alması pahasına “bilgisayar destekli analiz programı” kullanan takım menajeri Billy Beane’nin gerçek öyküsünden uyarlanan filmde yalnızları oynamaktan korkmayan ve risk alan Beane karakterini Brad Pitt canlandırıyor.

 

kazanma-sanati-brad-pitt

 

 

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR? Günümüzde, yabancı dili isteyerek öğrenmekten çok zorunda olduğumuzdan öğrenmekteyizdir. Bu …

Bir cevap yazın