Yeni Konular

Burçlara Göre Ev Dekorasyonları

BURÇLARA GÖRE EV DEKORASYONLARI

Zevkleri ve tercihleri burçların etkilediğini düşündüğümüzde ev dekorasyonu konusunda da burçlara göre seçimler yaparak en doğru ev dekorasyonunu yapmış oluruz. Burçlara göre ev dekorasyonları seçeneklerine baktığımızda öne çıkan tercihleri şu şekilde belirtebiliriz.

yay-burcu-dekorasyon

KOÇ BURCU

Yalnızlığa düşkün olan koç burcu insanları rahatlığına da düşkündür. Bu yüzden ev dekorasyonu yapılırken koç burcu insanları için evde en geniş alanı bırakacak şekilde tasarımlar yapılmalıdır. Favori mekânları çalışma odası ve yatak odası olan koç burcunun tercih ettiği renk olarak da bordo rengi öne çıkmaktadır.

burca-göre-ev-dekorasyonu

Koç Burcuna Göre Oturma Odası Dizaynı

Dinamikleri ve ruhları en genç burç türlerinden bir kabul edilen koç burcusunuz siz! Bir çocuk gibi haşarılıklarınız ve gönlünden zengin bir yapınız ile iyi bir insan olabilirsiniz. Yeni çıkan araçlar ve gereçler sizin oldukça ilginizi çekmiyor mu? Çekiyor tabi ki kaliteli ve güzel olanlarına bakmak için can atıyor özellikle Koç burçları… Özgür ruhlarına sahip olmak için İnce bir slim ekran televizyon ile ferahlık isterler. Ayrıca bu yaşamlarını sitelerindeki evlerinde de görmek isterler. Dolu dolu olan ev eşyaları istemezler. Renkli bir stili sevdiklerinden canlı renkler ile süslemek isterler. Parlak imlemeler ile ve rengarenk bir halı veya kırmızı bir duvar ile rahat sıcacık bir koltuk üzerinde büyük yastıklar ile rahatlığın zirvesinde televizyon izlemeye bayılırlar. İstedikleri bu sıcaklığı bir de şömine ile daha da hayranlık ve keyif duyacakları ortamda yer alırlar.

Koç Burcuna Göre Yatak Odası Dizaynı

Koç burçları zodyak tarafından ilk burç olarak kabul edilmektedir. İyimser tarzınız küçük bir çocuk gibi tasarımınıza da bunu yansıtmayı seviyorsunuz. Yaşamaktan zevk alacağınız bir yatak odası tasarımı yapmak ve burada da keyif dolu bir hayat sürmeyi dilemeyi isteyeceksiniz. Ne kadar kendinizi zorlasanız da tasarım konusunda bu yapıya kaçmamanız zor görünüyor. Koleksiyonları sevdiğiniz için bunlara da evde bir köşe açabilirsiniz. Eskiden kalma pul ve eskitme eşyalar ya da antikalarınızı sergilemek için düzen oluşturabilirsiniz. Eşiniz ve çocuklarınız ile mutlu bir yatak odasında kırmızı oda da kırmızı sandalyeler ile çocuklarınıza  hikayeler anlatabilirsiniz. Bu yüzden de ateş gibi vurgulu renk tonları sizi evinizde daha rahat hissettirir. Aşırıya kaçmamak için kırmızı bir duvar ya da kırmızı bir yatak örtüsü ile süslemeniz yerinde olabilir.

Boğa Burcu Sevdiğiniz ve Sevebileceğiniz Renk Tonajları; Koyu kırmızı ve kehribar renk tonları…

 

BOĞA BURCU

Burçlara göre ev dekorasyonları tercihlerini değerlendirirken boğa burcunun dekorasyona ayrıca önem verdiğini öne çıkartabiliriz. Amerikan ve klasik tarzı beğenen boğa burcu insanları genellikle gözü yormayan tonları ve mavi rengi tercih ederler. Ev dekorasyonu yapılırken bu verilere dikkat edildiğinde en ideal konsept oluşturulacaktır.

UQZZSgduvbzQPk5pJMm6

Boğa Burcuna Göre Oturma Odası Dizaynı

Sizin o güzelliğinize bir vurgu gibi hayatınızda da görmek istersiniz. Özel olarak donatılmış bir zevkiniz olduğundan bunu yaşadığınız yerde de vurgularsınız. Güzel görünmeyen bir yer sizin hemen canınızı sıkmaya yeter. Bu yüzden de en uğrak yeriniz olan oturma odasındaki görüntü en mühimidir. Pozitif enerji ile burayı doldurmalısınız. Bu yüzden güzel ve tazecik çiçeklere biraz para harcayarak evinize yerleştirebilirsiniz. Sabah kalktığınızda çiçeklerin görüntüsü ve yaydığı hoş koku sizi kendinize getirecektir. En rahat koltuk içinde servet ödeyebilirsiniz. Orada oturunca yapışmak ve mayışmak o sizi keyiflendirebilir. O kadar müzik dinliyorsunuz tabi ki bu yüzden evinizde televizyon da seyredeceğiniz müzikleri açabileceğiniz müzik seti mi alacaksınız yoksa sanatsal yönünüze vurgu yapacak bir müzik aleti mi (örneğin piyano) alacaksınız ona da siz karar verin.

Boğa Burcuna Göre Yatak Odası Dizaynı

Başkaları için öyle düşünmeseniz de kendiniz için lüks ve rahat bir seçim istersiniz. Detayları ile seveceğiniz tül ve perde seçimleri ile ince işlenmiş olarak duvarınıza asarsınız. Yatak olarak da özel bir yapım olması ve rahatlığına değecek kalite de olduğunda cüzdanınızı ortaya serebilirsiniz. Tamam odanız güzel gözüksün fakat bol bol para harcamamaya özen gösterin! İpek gibi bir çarşaf dışında yatağınız da mobilya aksesuar ve özellikle mobilya bir yatak başlığı sizi sarabilir. Şimdi arkanıza dayanın ve içeceğinizi alın. İşte sizin için yatakta olmaktan mutluluk duyacağınız keyif noktası!

Boğa Burcu Sevdiğiniz ve Sevebileceğiniz Renk Tonajları; Açık renk doğal tarz görüntü yaratan yaratan kahverengi tonları, buna ilave olarak toprak renk tonları, zengün gül kurusu ve pembe renk tonları …

 

 

İKİZLER BURCU

Özgün yönleri ağır basan ikizler burcu tasarım ve sıra dışılık konusunda uzman oldukları söylenebilir. Sık sık değişiklik arayışında olan ikizler burcu için en önemli dekorasyon detayı pratik ve taşınabilir eşyaların tercih edilmesidir.

balik-burcu-dekorasyon

İkizler Burcuna Göre Oturma Odası Dizaynı

Oturma odasında yaratmak istediğiniz stil de sizin hareketliliğinizi ön plana çıkartacak olan kanvas yapım resimler ve çakma resimler ile donatmak istemediğinizden sergilerden alınmış orjinal resimler! Bunlar ile arkadaşlarınızda yapacağınız muhabbetleri arttırabilirsiniz. Modern stilleri de evinizde görmek ve denemek hoşunuza gidebilir. Düzgünlük ve doğrusallık sizin için önemli bir unsurdur. Yuvarlak ve cam şeklinde bir masa ile tam ortasına yerleştireceğiniz vazonuzu ekleyebilirsiniz. “L” stili koltuklar da evinizde geçireceğiniz ortamda sizin için vazgeçilmez olabilmektedir.

İkizler Burcuna Göre Yatak Odası Dizaynı

Konuşmalarınız da yer edineceğiniz bir tasarım aramayı seviniyorsunuz. Tabi sizin düşünceniz “Son ürünleri almalıyım” değildir. Daha çok “en iyisi en gösterişlisi hangisi?” olacaktır. Yine zevkiniz ile insanların size güzel yorumlarını alabilirsiniz. Modern geometrik desenli bir komodin ilginizi çekebilir. Japonya stili şilte bir koltuk da gelen kişileri ağırlamak ve onlarla muhabbet etmek için güzel olabilir. Trend çiçekler ve gözde bir vazo ile de evinize renk katmayı unutmayın!

Boğa Burcu Sevdiğiniz ve Sevebileceğiniz Renk Tonajları; Açık sarı renk tonları, yeşil renk tonları ve mavi renk tonajları.

YENGEÇ BURCU

Evi kendileri için dış dünyadan korunak olarak gören yengeç burcu için ev dekorasyonu yaparken evi benimsetecek Retro mobilyalar, yumuşak battaniyeler ve rahat kanepeler tercih edilmelidir.

Yengeç Burcuna Göre Oturma Odası Dizaynı

Sizin istediğiniz çoğunlukla sıcaklık ve içtenlikle kurulmuş bir oturma odası olabilir. Tercih ettiğiniz renk tonları sabit olabilse de (donuk turkuaz ve okyanus mavisi) ortamı sıcak bir tasarıma büründürmeyi bilebilirsiniz. Duvarda adeta bir fotoğraf albümü gibi ailenizin gülen yüzleri ile güzel bir tasarıma büründürmek de sizi sevindirir. Doğadan bir parça gibi bulut gibi  koltuklar hoşunuza gidecektir. Maharatlığınızı sergilediğiniz ev yemeklerinizi de ikram etmeyi sevdiğinizden koltukların leke tutmayan cinsini tercih etmeniz yerinde olur.

Yengeç Burcuna Göre Yatak Odası Dizaynı

İnsanlara yüklenmeden bile orada olduğunuzu gösteren bir yapınız var. Hassas yapınızı sergileyeceğiniz yatak odasında doğanın titreşimlerini yansıtan bir havaya büründürebilirsiniz.  Yaşam yeriniz ve nefes alma mekanınız!

ASLAN BURCU

İhtişamın temsilcisi aslan burcu için evde en önemli detay mobilyalardır. İsteklerine göre evi tasarlamak isteyen aslanlar bu konuda para harcamaktan da çekinmezler. Ev dekorasyonunda en önemli nokta olarak yatak odası öne çıktığını söyleyebiliriz.

ev-dekorasyonu

KOVA BURCU

Burçlar arasında en modern burç olan kova burcu ev dekorasyonu konusunda da modern seçeneklere ağırlık verecektir. Burçlara göre ev dekorasyonları tercihlerinde kova burcu için belirteceğimiz bir konu da evin her noktasının değerli olduğudur.

   

Hakkında

Buna Baktın mı?

BİRBİRİNDEN NEŞELİ KIRLENTLERİ EVDE KENDİNİZ YAPABİLİRSİNİZ

BİRBİRİNDEN NEŞELİ KIRLENTLERİ EVDE KENDİNİZ YAPABİLİRSİNİZ Tekstil ve ev eşyası satan mağazaların tezgahlarında duran birbirinden …

Bir cevap yazın