Yeni Konular

Cansız Saçlar Nasıl Canlanır

cansız-sac

CANSIZ SAÇLAR İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

Güzelliklerinden ödün vermeyen kadınların kabusu, cansız saçlar. Birtakım kimyasallar ile gerçekleştirilen saç rengi açma işlemi, içeriğinde amonyak ve benzeri maddelerin bulunduğu boyalarla saç boyamak cansız saçların başlıca nedenleri olarak karşımıza çıkıyor. Gerekli dolgunluğa ulaşamayan ve sönük kalan saçları canlandırmanın birçok yolu var…

Saçlarını tüm gücüyle savurmak ve sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen kadınların önce kırıklarından kurtulmaları gerekir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki, şampuan, krem ve sprey benzeri ürünler kırık uçlar için bir çare olsa da, saç kırıklarından kurtulmanın yöntemlerinden en doğru olanı onları kestirmektir.

SAÇLARINIZI SICAKTAN UZAK TUTUN

Nihayet kırıklarınızdan kurtuldunuz! Bu kırıkların tekrar geri gelmemesi için saçlarınızın sürekli olarak yüksek ısıya maruz kalmamaları gerekir. Bunun yanında, saçlarınızı tokayla sıkı bir şekilde toplamamanız da kırıkların saçlarınızda tekrar baş göstermesini de engelleyecektir.

cansız-sac

SAÇ KIRILMASININ SEBEPLERİ

Yukarıda saydığımız sebeplerden başka, saçların kuru haldeyken sert bir şekilde taranması saç kırıklarına sebebiyet verirken, saçların her gün aynı yöne taranması da saç köklerinizin epey zarar görmesini sağlar.

DOLGUN SAÇLAR İÇİN JOJOBA YAĞI

Saçları besleyip güçlendiren Jojoba yağı, dolgun saçlar için olmazsa olmazlardan. İçeriğinde Jojoba yağı bulunan şampuan ve kremler tercih edilmeli, haftada bir kez olacak şekilde bitkisel yağlarla saçlara ve saç köklerine masaj yapılmalıdır. Bu yağlar seçilirken, saç tipi dikkate alınmalıdır.

DÜZENLİ BAKIM ŞART

Saçlarınızın güçlenmesi ve canlanması sizin elinizde. Onlara gerekli dikkati göstermek, bakımını düzenli olarak yapmak dolgun ve canlı saçlar için birincil kuraldır. Pekmez ve çerez benzeri yiyecekler, saçlarınızın mineral ve vitamin eksikliğini de yeteri kadar giderecektir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın