Yeni Konular

Cep Telefonu Şarjları Hakkındaki 3 Efsane

sarj-ile-ilgili-efsanelerCep Telefonu Şarjları Hakkındaki 3 Efsane

Konu pil ömrü olduğunda ortalıkta bir çok efsane dolaşır. Ancak senelerdir hayatımızda olan cep telefonları o kadar gelişme gösterdi ki, yıllar öncesinin efsaneleri çoktan tarihe karıştılar. Artık iyi bakılan bir akıllı telefon pili 3 ile 5 yıl arasında rahatlıkla dayanabilir.

İşte şarjlar hakkındaki üç büyük efsanenin arkasındaki gerçekler:

Efsane 1: Markasız şarj aletleri pilinize zarar verir.

Gerçek: Markasız şarj aletleri iyidir, uzak durmanız gerekenler korsan ürünlerdir.

Sadece ucuz olsun diye 5 liralık korsan ürünler tercih etmeyin. Verim alamadığınız gibi zararlı çıkmanız da oldukça olasıdır. Fakat bilindik marka olmayan ürünler çok verimli olmasalar da kullanılabilirler.

 

Efsane 2: Telefonunuzu şarjdayken kullanmamalısınız

Gerçek: Eğer asla kullanmamanız gereken bir şarj aletiniz yoksa, telefonunuzu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Bu efsanenin arkasında korku verici nedenler vardır. İnsanlar telefonlarını şarjdayken kullandıklarında telefonun patlayacağına ya da elektrik vereceğine inanırlar. Çünkü bu 2013’te Çinli bir hostesin başına gelmiştir. Fakat haberin devamında kızın korsan ürün bir şarj aleti kullandığını öğreniyoruz. Eğer orjinal ürün kullanıyorsanız, başınıza bir şey gelmeyecektir.

 

Efsane 3: Telefonu gece şarj etmek pil ömrünü kısaltır.

Gerçek: Telefonunuz tamamen şarj olduğunda şarj etmeyi bırakır.

Telefonlarınız sizin sandığınızdan daha akıllıdır. Ama yine de her gece yapmamaya dikkat edin. Pil ömrünüzü uzatmak istiyorsanız şarjınızı % 40 – % 80 seviyesinde tutmalısınız.

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın