Yeni Konular

Cevahir Alışveriş merkezinde ata binmek ister misiniz?

cevahirde at binmek26 Aralık Cumartesi günü İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi’nde Atlıtur, at binme sporuyla tanışmak isteyenleri davet ediyor.Atlıtur düzenliyeceği bir etkinlikle büyük küçük herkese İstanbul’un orta yerinde at binme keyfi yaşatacak.Atlıtur, 1 pony ve 3 midilli ile at sevgisi aşılamayı hedef Dayanışma ve Yardımlaşma Kulübü Derneği (Atlıtur), ata sporumuz olan atçılığı ve biniciliği geliştirmek üzere önemli bir etkinlik serisi düzenliyor. Atlıtur İstasyonu’nu ilk olarak 26 Aralık Cumartesi günü İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi’ne kuracak olan Dernek, büyük küçük herkese at sevgisi vermeyi hedefliyor.

Tatlım isimli pony, Balım ve Gülüm isimli midilli atlar ve Dalım isimli tayla dileyen herkese at binme keyfi yaşatmayı hedefleyen Atlıtur, buradan elde edeceği tüm geliri ise at ithalatı ya da iç piyasadan alımı, bakımı, minyatür at yetiştirme projesi ve engelli çocuklara fayda sağlamak amacıyla kurulacak olan Hippotherapy Merkezi için kullanacak.

Etkinlik alanındaki karavan aracılığıyla dileyen herkesi konu hakkında bilgilendirmeyi de amaçlayan Atlıtur, sanıldığı gibi pahalı bir spor olmayan at binmeyi İstanbullulara sevdirmeyi planlıyor. Gümüşdere’de bulunan tesislerinde 10 derslik At Binme Temel Eğitim de veren Atlıtur, haftada 40 TL karşılığında her yaştan insana at binmeyi öğretecek.

Atlıtur olarak dileyen herkese, İstanbul’a 30 km mesafedeki Gümüşdere Köyü’nde atlarla ve doğayla baş başa zaman geçirme imkânı da sunuyor. 10 derslik At Binme Temel Eğitimi, atların özgür dünyasının kapılarını açacak.Bir kişinin tek başına ata hâkim olabilmesi için de 8 ders alması yeterli oluyor. Atlıtur olarak unutulan ata sporumuzu günümüze taşımayı ve genç yaşlı herkese at sevgisi aşılamayı hedefleniyor.6 ay boyunca Cevahir’de düzenlebecek bu etkinlik sayesinde de insanlara at sevgisi vermek hedefleniyor.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Kedi Maması Seçimi

Evcil hayvan beslemenin oldukça faydalı olduğu yapılan araştırmalarca kabul edilmiş bir gerçektir günümüzde. Hal böyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir