Yeni Konular

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçildi video izle

Kemal Kılıçdaroğlu, 1250 delegeden 1189 oy alarak CHP’nin yeni genel başkanı seçildi.

CHP’nin 33. Olağan Genel Kurultayı’nda İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Spor Salonu’nda yapılan kurultayda, geçerli bin 189 oyun tamamını alarak, CHP’nin 7. Genel Başkanı oldu.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu teşekkür konuşmasında partililere şöyle seslendi: “Hepinize teşekkür ediyorum. Çok ağır bir görevi üstlendiğimin bilincindeyim. Mustafa Kemal’in, İsmet İnönü’nün, Bülen Ecevit’in, Deniz Baykal’ın koltuğuna oturuyorum. Bu koltuğa oturanlar halkı için çalıştı.

Görevimiz asıl şimdi başlıyor. Mücadeleyi ülkenin her tarafına taşıyacağız. Beraber yola çıkmak zorundayız. İktidar koşusunun asıl aslanları, kaplanları sizlersiniz. Eğer bu mücadeleyi sağlıklı götürürsek çözmeyeceğimiz hiçbir anahtar yoktur. Bana yükslediğiniz görevin bilincinde olarak teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum.”Kılıçdaroğlu teşekkür konuşmasının ardından CHP Genel Merkezi’ne geldi.
Bu arada CHP’nin eski genel başkanı Baykal, Kılıçdaroğlu’nu telefonla arayarak kutladı.

-ÖZGEÇMİŞİ-

Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Aralık 1948’de Tunceli Nazimiye’de doğdu. Ekonomist ve Maliyeci olan Kılıçdaroğlu, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ni bitirdi. Kılıçdaroğlu, Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı, Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı, Bağ-Kur Genel Müdürü, SSK Genel Müdürü olarak görev yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini de yürüten Kılıçdaroğlu, Hacettepe Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak ders verdi.

İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Kılıçdaroğlu’nun, değişik gazete ve dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesinin yanı sıra ayrıca üç kitabı var. Ekonomik Trend Dergisi’nce verilen ”Yılın Bürokratı” ödülününe de sahip olan Kılıçdaroğlu, evli ve 3 çocuk babası.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir