Yeni Konular

Çillerden Nasıl Kurtulurum

cillerden-nasil-kurtulurum

Kimi insanlar tarafından hoş bulunan çiller, bazı insanların kabusu haline gelebiliyor. Bu makalemizde size çillerden kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. 

Çillerden Nasıl Kurtulurum;

Maydanoz Hayat Kurtarır

Çillerden kurtulmak istiyorsanız maydonoz vazgeçilmeziniz olacak. İlkbahar ve yaz mevsimlerinde maydonuzu direkt olarak, sonbaharda maydonuzun köklerini kullanarak kendinize mükemmel bir yüz maskesi hazırlayabilirsiniz.

Hazırlanışı (İlkbahar – Yaz):

İki yemek kaşığı maydonoz mikserden geçirilir.
Mikserden geçirilirek kıyılan maydonoz püre haline getirilir.
Sıcak su ile temizlenen cilde maydonoz püresi koyulur ve yarım saat kadar beklenir.

cillerden-nasil-kurtulurum

Nemlendirici Kullanmayı Unutmayın

Yarım saat kadar yüzde bekletilen maydonoz maskesinin ardından yüzünüzü yıkayarak iyice temizleyin ve cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürün.

Kış ve sonbahar mevsimlerinde maydonoz köklerinde hazırlayacağınız doğal yüz maskesi ise farklı bir reçete içeriyor. Öncelikle, maydonoz köklerini suda kaynatın. Ardından, maydonoz köklerinin suyunu limon ile karıştırarak, sabah ve akşam olmaz üzere iki kez cildinize uygulayın.

Bonus!

Bu maskelerin yanı sıra, maydonoz yaprakları ile yapabileceğiniz bir maske daha mevcut. Bir kaşık maydonoz ile bir kaşık balı karıştırın ve cildinize sürün. Bu maskeyi yaklaşık bir saat cildinizde beklettikten sonra, cildinizi iyice temizleyin. Bu doğal maskeye dilerseniz limon da ekleyebilirsiniz. Karışıma eklenecek limon, zamandan kazanmanızı sağlayacak ve gününüze fazladan 45 dakika ekleyecek. Limon eklediğiniz karışımı cildinizde on beş dakika kadar tutmanız yeterli olacaktır.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın