Yeni Konular

Cilt Çatlakları İçin Maske Nasıl Hazırlanılır

2015-03-15_224251Cilt çatlakları için maske nasıl hazırlanılır?

Fazla kilo sebebi ile ortaya çıkan cilt çatlakları doğal maskeler aracılığı ile geri plana alabilirsiniz. Bu zamana kadar kullanıma almış olduğunuz kozmetik ürünler hem cilt dokusunun kötü etkilenmesine hem de kimyasal maddeler ile karşı karşıya kalmanıza sebep olmaktadır. Bu tür durumları ardınızda bırakmak adına evde kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız doğal maskeleri kullanıma alabilirsiniz.

Maske yapımı için gerekli malzemeler:

2 yemek kaşığı zeytinyağı

2 yemek kaşığı badem yağı

Elma suyu

Çulha çiçeği

Pirinç unu

Kusursuz cilt yapısına sahip olmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen maske yapımı için öncelikle çuha çiçeğini kurutmanız gerekmektedir. Bu işlem sonrasında toz kıvamına gelen çulha çiçeği ile elma suyu harmanlanır. Ardından elde edilen karışımın içerisinde pirinç unu, badem yağı ve zeytinyağı ilave edilerek bulamaç haline getirilir. Canlı ve sağlıklı cilt yapısına sahip olmanız adına oldukça ideal olan bu maske çatlak bölgelere sürülerek beklenir. Her hafta kullanıma alacağınız bu maske aracılığı ile sağlıklı cilt tipine sahip olabilir ve çatlak probleminin de geri plana alınmasına imkân tanıyabilirsiniz. Maske kullanımı sonrasında yine aynı şekilde evde kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız doğal krem platformunda da yararlanabilirsiniz. Ön plana alacağınız bu işlemler aracılığı ile sizler de kusursuz cilt yapısına merhaba diyebilirsiniz.

 

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın