Yeni Konular

Cilt Lekelerine Karşı Maske

 

 cilt-leke-maske

Sivilce izleri, cilt lekeleri, siyah noktaları genelde kimse sevmez. Bunun içinde çeşitli ürünler alırlar ve ciltlerine uygularlar. Tüm bu sorunlardan ise kalıcı bir şekilde kurtulmak mümkündür. Kış aylarının vazgeçilmezi olan bozanın cilde çok faydalı olduğu ortaya çıktı. Bilim adamlarının araştırmaları sonucunda boza, özellikle yüzde sarkma gibi sorunları toparlayıcı bir etkiye sahip olduğu belirtildi. Birçok insan yüzünde veya cildinin herhangi bir yerinde siyah leke, sivilce izleri veya cilt lekeleri gibi nedenlerden ötürü rahatsız olurlar. Yok etmek içinse türlü uğraşlar verirler.

 

Yüz sarkmaları ve cilt lekeleri için iyi gelen boza maskesinin yapılışı ise şöyledir ;

 

– 1 Tatlı kaşığı boza.

– 1 Tatlı kaşığı yulaf unu yada arpa unu.

 

Yukarıdaki malzemeleri bir kabın içerisinde iyice karıştırmaya başlayın. Karıştırdıktan sonra ise oluşan sıvıyı yüzünüze sürün. Sürme işlemini ise kaşığın tersi ile yapabilirsiniz. 15-20 dakika boyunca dairesel hareketlerle yüzünüze masaj yaparak, sıvıyı yedirmeye çalışın. Tüm bu işlemlerden sonra da yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Yıkadıktan sonra da nemlendirici sürebilirsiniz. Bu işlemi haftada 2 kere yaptığınızda lekeler için oldukça etkili olduğunu rahatlıkla görebileceksiniz. Bu karışımı arkadaşlarınıza da tavsiye edebilirsiniz. Gerçekten etkili ve faydasını göreceğiniz bu karışım ile siyah noktalardan, cilt lekelerinden ve sivilce gibi izlerden de kolaylıkla kurtulmuş olursunuz. Böylece cilt problemlerinizi de aşmış olursunuz.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın