Yeni Konular

Daha İyi Bir Cilt İçin 4 Öneri

Daha İyi Bir Cilt İçin 4 ÖneriDaha İyi Bir Cilt İçin 4 Öneri

Mükemmel cilt her zaman çok yaklaştığımız ama bir türlü elde edemediğimiz bir şey. Bilinen tüm tavsiyeler denendiğinde bunlardan dördünün herkesin olmazsa olmazı haline geleceğine inandığımızı söyleyebiliriz.

Bu 4 öneriyi takip ederseniz iyi yolda olacaksınız.

  1. Her gün güneş kremi kullanın

 

Cildiniz için yapabileceğiniz en önemli şey onu güneşin zararlı ışınlarından korumaktır. Sadece yaz aylarında kullanmak yerine hava kapalı dahi olsa mutlaka güneş kreminizi sürmelisiniz. 30 SPF her cilt için yeterlidir. Birkaç saatte bir yenilemeyi unutmayın.

 

  1. Cildinize uygun ürün kullandığınızdan emin olun

 

Cildinizi tanıyın! Cilt tipinizin ne olduğunu iyi öğrenirseniz eşinizden dostunuzdan duyduğunuz ya da reklamlarda gördüğünüz size uygun olmayan ürünleri almaz hem paranızdan olmazsınız hem de cildinize iyi bakmış olursunuz.

 

  1. Peeling

 

Peeling her cilt bakımının parçası olmalıdır. Üstte bulunan ölü deriden kurtulmak nemlendirici ve bakım ürünlerinizin canlı deri tabakası tarafından emilmesini sağlayacaktır. 20’li yaşlarınızda haftada 2, 30’lu yaşlarınızda 3 ve 40’lı yaşlarda 4 kere peeling yapmanız tavsiye edilir. Özellikle de duşta uygularsanız cildiniz zarar görmez çünkü buhar ölü deriyi uygulama öncesinde yumuşatır.

 

  1. Boynunuzu ihmal etmeyin

 

Boynumuz yaşımızı ele verme konusunda 1 numaradır. Eğer boynunuzu ihmal ederseniz hoşunuza gitmeyecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Yüzünüze kullandığınız her ürün boynunuz için de uygundur. Aşağıdan yukarıya doğru masaj yaparak ürünleri uygularsanız gerginleştirici etki de alırsınız.

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın