Yeni Konular

Değişen Devirde Kadınların Bedenlerine Verdiği Önem

Değişen Devirde Kadınların Bedenlerine Verdiği Önem

21. yüzyılda her sektörde çok hızlı değişimler meydana gelmekte, insanlar ve şirketler bu hıza ayak uydurmaya çalışmaktadırlar. Değişen dünyanın paralelinde eskiden tercih edilen yöntemlerden sıyırılarak ilerleyen yenilikçi süreçler kişisel tercihlerimize de yansımaktadır. İnovasyonal bakış açısına sahip olmak artık bir oluştan ziyade zorunluluğa dönüştüğü için kalıplaşmış düşünceleri ardımızda bırakarak yaşamamız gerekmektedir.

kadinlar-ve-spa

Bu bilgilerin ışığında iş hayatının da temposu, aynı hız ile yükselmekte olduğundan stresi de aynı oranda artmaktadır. Bu stresi bir nebze azaltmak için arınma yöntemleri geliştirilmiştir. Bu yöntemlerin sıcaklık ile harmanlaması minvalinde vücudun rahatlatılması yönündeki çeşitleri ise hamam ya da spa olmaktadır. Erkeklere nazaran kadınların bu konudaki tercihleri farklılık göstermektedir.

hamam

Hamam, eski usul olarak bilinen bir yöntemdir. Özellikle ülkemizde hamam kültürü diye bir kavram olması tarihimizde ne denli bir yer kapladığının emaresidir. Kısaca hamamın çalışma prensibi, yüksek sıcaklığa sahip termal kaynaklı sular ile vücudun yıkanması, bu sıcaklıktan kaynaklı oluşan yoğun buhar ile oluşturulan iyonizasyon dengesinin sağlanması ile stresin azaltılmasını amaçlamaktadır. Dekoratif olarak herhangi bir hizmet sunulmaması, teknolojinin getirdiği yeniliklerden pek faydalanmaması tercih oranını son yıllarda düşürmektedir. Bu durum ise hamam ya da spa ikileminde spa’ yı bir adım daha öne çıkarmaktadır.

spa

SPA ise çeşitli yöntemler ile stresin azaltılmasının yanında dekoratif olarak da göze hoş gelen kullanımlara yer vermesi ile fark edilmektedir. Loş ışıklı mumlar, egzotik kokular, hissiyatları güçlendiren ve zihni boşaltan Uzakdoğu müziklerinin etkili kullanımı ile uygulamaya öncesinin de önemini hesaba katmaktadır. SPA uygulamasında ise aromatik zenginliklere sahip masaj yağları, vücutta stresin toplandığı bölgelerde etkisini göstermektedir. Hizmet alınan yere göre fark edebileceği gibi genellikle toz haline getirilmiş deniz yosunu su ile belirli bir kıvama getirilerek deri üzerine sürülmektedir. Ardından streç filmler ile sarılan kişiye Dermolife adı verilen cihaza yatırılarak titreşim verilerek kan dolaşımının hızlandırılması amaçlanmaktadır.

Bu bilgiler ışığında Hamam ya da spa olarak sunulan tercihlerden kadınların seçimi ise, daha detaylı bir hizmet olan SPA olarak göze çarpmaktadır.

   

Hakkında

Buna Baktın mı?

Anne Sütü,Emzirme Teknikleri

Anne Sütünün Faydaları

Anne sütünün faydaları ve önemi Yeni doğmuş bebeklerin beslenmesinde en önemli etken anne sütü olup …

Bir cevap yazın