Yeni Konular

Depresyon Atağa Geçtiğinde Yapabileceğiniz 5 Şey

deprasyon-depresyonDepresyon Atağa Geçtiğinde Yapabileceğiniz 5 Şey

Eğer kendinizi biraz mutsuz hissediyorsanız, eğlenceli bulduğunuz şeylere katılmak zor geliyorsa, eskisine göre daha az enerjiniz varsa bunların sebebi depresyon olabilir. İyileşme sürecinde kendinize yardımcı olmanız gerekir.

Depresyon atağında ne yapmalı

Profesyonel yardım alın

Bir uzmanla görüşün ve nasıl hissettiğinizi anlatın. Bu adımı atabilmeniz çok önemli çünkü uzun bir yola girmek üzeresiniz ve yalnız olmak sürecinizi daha da uzatacaktır.

Vücudunuzu dinleyin

Bedeniniz kendisi için en iyi olanı bilir. Eğer çok uyumak istiyorsanız, bayılana kadar ayakta kalmak yerine uyuyun. Problemleriniz olduğunu reddetmek sizi daha kötü hissettirmekten başka bir şeye yaramaz. Vücudunuz iflas etmeden ona istediğini verin.

Yediklerinize dikkat edin

Yedikleriniz hissettikleriniz etkiler. Eğer içeriden kendinizi iyi hissederseniz modunuz da yükselir. Fakat sağlıksız şeyler yerseniz daha kötü hissedersiniz. Sizi sonunda daha kötü hissettirecek abur cuburlara yönelecek olmak da asıl sorundur.

Egzersiz yapın

Biliyorum hareket etmek en son duymak isteyeceğiniz şey ancak spor yapmak vücudunuzdaki yararlı hormonları aktive ederek kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Kendinizi dışarı atın ve açık havada 20 dakikalık bir yürüyüş yapın.

Biraz zaman verin

Depresyon zaman alır, bir gecede her şeyin düzelmesini beklemeyin. İyileşmek için zamana ihtiyacınız olduğunu, sizi sihirli bir şekilde iyileştirecek haplar olmadığını unutmayın. Antidepresanlar sadece semptomların kötü etkisini azaltırlar. Takviye olarak kullanabilirsiniz ama onlar da zaman alacaklar.

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın