Yeni Konular

Doğal Peeling Tarifi

Doğal peeling tarifi
Doğal peeling tarifi

Doğal Peeling Tarifi

Kusursuz bir cilt tipine sahip olmak için biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen peelinglerin aynı zamanda doğal olması da büyük önem taşımaktadır. Bu zamana kadar kozmetikten satın almış olduğunuz peelinglerin çoğunun içerisinde kimyasal madde yer almaktadır. Bu durumda cilt tipinizin kırışmasına ve zarar görmesine neden olmaktadır. Sizler de hayal ettiğiniz cilt tipine sahip olmak istiyorsanız organik ürün kullanımı aracılığı ile desteklenmiş peeling tariflerinden yararlanabilirsiniz.

 

Gliserinli peeling tarifi: 1 tatlı kaşığı şeker,  3 yemek kaşığı gliserin.

3 yemek kaşığı gliserini cezveye alalım ve içerisine 1 tatlı kaşığı şeker ilave ederek karıştıralım. Karışımın bir süre soğumasını bekleyelim.  Peelingi cilt üzerine ince bir tabaka halinde sürerek 10 dakika bekleyelim ve ardından ılık su aracılığı ile yıkayalım.

Doğal peeling tarifi
Doğal peeling tarifi

Siyah noktaların azalması için peeling tarifi: 1 çay kaşığı süt, 2 çay kaşığı toz şeker, 1 çay kaşığı zeytinyağı

Önerilen tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra ince bir tabaka halinde cildimize sürelim. Cildimizi 5 dakika boyunca ovalayalım ve ılık su aracılığı ile durulayalım. Kusursuz cilt tipine sahip olmak isteyenler adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen bu peeling aynı zamanda cildinizin canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşması adına oldukça idealdir. Eğer cildinizin yumuşak olmasını isteyenlerdenseniz tonik uygulamasında süt kullanabilirsiniz. Sütün içerisinde alan mineraller cildinizin sağlıklı ve canlı görünmesini adına da oldukça idealdir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın