Yeni Konular

Doğal Tonik Tarifleri

2015-03-12_141352Doğal Tonik Tarifleri

Ciltte bulunan gözenekleri sıkıştırarak sağlıklı bir cilt tipine sahip olmak isteyenlerdenseniz doğal tonik tariflerini kullanıma alabilirsiniz. Ön plana alacağınız doğal tonik tarifi aracılığı ile cildinizin tüm kir kalıntılarından da arınmasına imkân tanıyabilirsiniz.

Doğal tonik tarifi:

1 su bardağı kuşburnu

1 çay bardağı su

Gülsuyu

Önerilen miktardaki kuş  burnunu sıcak su aracılığı ile kaynatın ve ardından demleyin. Elde edeceğiniz karşımı bir gece boyunca dolapta bekletin. Ardından karşımın içerisinde 2 yemek kaşığı gül suyu ilave edin. Gece yatmadan önce kullanıma alacağınız doğal tonik tarifi ile sizler de pürüzsüz cilt tipine merhaba diyebilirsiniz.

Maden suyu tonik tarifi:

Biberiye

1 bardak maden duyu

Papatya

Papatya ve biberiye demlenir. Ardından elde edilen karışım 1 bardak maden suyu aracılığı ile karıştırılır. Karışım ince delikli şişeye boşaltılır. Toniği kullanıma almadan önce cildinizi yüz temizleme jeli aracılığı ile yıkamanız gerekmektedir. Bu işlem sonrasında buhar banyosu yaparak gözeneklerinizin açılmasını sağlayabilirsiniz. Daha sonra elde ettiğiniz karışımı pamuk aracılığı ile yüzüne sürerek masaj yapabilirsiniz.

Papatya Toniği

Papatya

SU

Gül suyu

Papatyayı su aracılığı ile kaynatılır.  Daha sonra elde edilen karşımı soğumaya bırakılır. Bir gece boyunca buzdolabında ağzı kapalı bir konumda beklettiğiniz karışımın içerisine 2 kaşık gül suyu ilave edilir. Bu işlem sonrasında hazırladığınız karşımı masaj aracılığı ile cildinize sürebilirsiniz.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir