Yeni Konular

Doğal Yollarla Diş Beyazlatma

doğal yollarla diş beyazlatmaDoğal Yollarla Diş Beyazlatma

Günümüzde çoğu insan yoğun kahve ve sigara tüketimine bağlı olarak doğal yollarla diş beyazlatma yöntemleri aramaktadır. İnsanların doğal yöntemler tercih etmesinin nedenleri yüksek maliyet ve kimyasallar kullanarak dişlerini beyazlatmak istememesidir diyebiliriz. Piyasada bulunan diş macunlarından farklı olarak çoğu kimyasal içerik barındıran diş tozu, diş beyazlatma macunu gibi ürünler dişin dış yüzeyine zarar vererek zamanla incelmesine ve dişin hassaslaşmasına sebep olmaktadır. Reklamlarda karşımıza çıkan diş macunlarıysa dişlerimizi kısmen beyazlatıyor ve kalıcı bir beyazlık sağlamıyor. Üretimden sonra teste tabi tutulduklarındaysa geriye elimizde dişe zarar vermeyecek çok az diş macunu kalıyor. Yüksek maliyete de değinecek olursak dişin mine tabakasına zarar vermeden dış yüzeyindeki kirli tabakayı söken kimyasallar oldukça pahalı ve işiniz bir seansla bitmiyor.

Doğal Yollarla Diş Beyazlatma Yöntemleri

  • Püre haline getirdiğiniz olgun ve büyük bir çilekle dişlerinizi fırçaladığınız zaman dişlerinizin parladığına şahit olacaksınız.
  • Karbonat diş beyazlatma deyince akla gelen en popüler yöntemdir.
  • 1 çay kaşığı karbonatı limonla karıştırıp ortaya çıkan karışımla dişlerinizi fırçalamak dişlerinizi beyazlatmanın yanında ağzınızdaki bakterileri de öldürecektir.
  • Lif oranı yüksek sebzeler tüketmek bilinen doğal diş beyazlatma yöntemlerinin en sağlıklısıdır. Salatalık, brokoli, havuç gibi lif açısından zengin besinlerin diş beyazlatıcı etkisi vardır.
  • Haftada birkaç kez muz kabuğunun iç kısmıyla dişlerinizi fırçalamak da doğal yollarla diş beyazlatma yöntemlerinden birisidir.

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın