Yeni Konular

Dudak Makyaj Teknikleri

 

Makyaj_Teknikleri_Dudak_Makyaji13245Bayanların vazgeçilmezleri arasında yer alan dudak makyaj uygulaması sırasında dikkat etmeniz gereken bir takım unsurlar bulunmaktadır. Ön plana çıkaracağımız bilgiler doğrultusunda sizler de kısa zaman zarfı içinde kusursuz görünme sahip olabilirsiniz. Ruj sürme tekniği sırasında dudaklarınızın pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüme sahip olmasını isteyenlerdenseniz dudak fırçası kullanmalısınız. Dudak fırçası kullanılmadan ön plana çıkarılan ruj uygulamaları kötü görüntülerin elde edilmesine sebep olabilir. Bu tür problemler ile karşı karşıya kalmamak adına kullanıma alacağınız ruju dudak fırçası aracılığı ile ince bir tabaka halinde sürmeniz önerilmektedir.

Eğer rujunuzun daha kalıcı olmasını istiyorsanız ten renginiz ile uyum içerisinde olan herhangi bir pudrayı dudaklarınıza sürerek 2 dakika boyunca beklemelisiniz. Bu işlem sonrasında rujunuzu sürerek makyajınızı sonlandırabilirsiniz. Eğer dolgun görünen dudaklara sahip olmak isteyenlerdenseniz dudak kalemlerinden yararlanabilirsiniz. Doğal bir görünüm elde etmek adına kalem ile dudaklarınızı çerçevelerken çok bastırmamalı hafif dokunuşlar aracılığı ile renk vermelisiniz. Dudaklarınızı dolgun ve büyük gösteren renkler arasında öncülüğünü koruyan bordo, mor ve kırmızı renk tonlarından faydalanarak kısa zaman zarfı içinde hayal ettiğiniz görümün ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Dudakları dolgun göstermenin bir diğer yolu ise parlatıcılardır. Bu ürünler dudaklarınızın doğal görünmesini sağlayacak hem de olağanüstü dolgunluğu ile göz kamaştırmanıza imkân tanıyacaktır. Eğer çatlamış dudaklara sahipseniz olağan ölü deriyi atmak adına dış fırçası aracılığı ile ovma işlemini gerçekleştirebilir ve ardından özel nemlendiricilerden yararlanabilirsiniz.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın