Yeni Konular

Ebru Şallı Cildi İçin Ne Kullanıyor … Teknikleri

ebru-salli-dogal-cilt-maskesi

Ebru Şallı’nın Doğal Cilt Maskeleri

Ekranların enerji dolu, cıvıl cıvıl daima genç kalmayı başarmış on parmağında on marifet güzellerinden olan Ebru Şallı cilt tazeliğini ve canlılığını doğal yöntemlere borçlu olduğunu söylüyor. Ebru Şallı hayranları için bakım ve güzellik sırlarının bulunduğu bir kitap bile yayınladı. Bizde sizler için Ebru Şallı’ nın doğal cilt maskelerinden oluşan bir yazı hazırladık.

 

Cilt Lekeleri İçin Yeşil Çay Maskesi;

Yeşil çay içmeyi alışkanlık haline getiren Ebru Şallı her gün demleyip içtiği çayın bir kısmını çay tabağına ayırarak içine yarım limon sıktıktan sonra karıştırıp pamuk yardımıyla cildine sürüyor. Bu tarifin her gün yapılmasını öneriyor.

 

40 Yaş üzeri için kırışıklık maskesi;

Daha çok derin olan kırışıklar için uygun olan bu maske için yarım ekşi elma rendesi, bir tatlı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı kaymak gerek. Tüm malzemeler karıştırılıp cilde maske yapılır ve 1 saat beklendikten sonra yıkanarak temizlenir. Maske saat 23.00 da yapılmalı ve 24.00 da yıkanıp yatılmalıdır. 40 yaş üzeri bayanlar için içinde kafein olduğundan yeşil çay önerilmiyor.

 

Güneş lekeleri ve doğal yanıklar;

Bir kaç tane badem havanda dövülür, içine 4 adet çilek ezilir, içine yarım limon suyu sıkarak hepsi karıştırıldıktan sonra haftada 2 kez cilde uygulanır. Bir ay boyunca kullanılırsa kesin sonuç elde edildiğini söyleyen Ebru Şallı cilt lekeleri için birde C vitamini tavsiye ediyor.

 

Cilt beyazlatıcı doğal maske;

Yarım çay bardağı badem, yarım limon suyu ve 1 kaşık su kullanılarak hazırlanır. Bademleri sıcak suda yumuşayıncaya kadar bekletin, kıvama gelince malzemeleri robotta çekin. Krem haline gelince bir kaba alın ve gece yatmadan hemen önce cildinize sürüp 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. 4-5 haftalık düzenli kullanım ile lekelerden arınmış ve beyazlamış bir cilde sahip olacaksınız.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın