Yeni Konular

Ekinezya Çayı Nedir – Faydaları Nelerdir?


ekinezya-cayi

Kuzey Amerika ülkesinin yerli bir türüdür. Bu tür yaklaşık 9 adettir. Kızılderililer bunu zamanında birçok hastalığın tedavisinde oldukça sık kullanmışlardır. Yapılan araştırmalarda bu bitkinin bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ve bu yolla da birçok hastalığın tedavisinde çokça işe yaradığını göstermektedir. Özellikle soğuk algınlığında ve vücut direncini yükseltici özelliğiyle bilinmektedir. Bitki ülkemizde yabani olarak yetişmiyor maalesef ki yetiştiriliyor. Ekinezya bitkisi virüslerin zararlı etkilerini önler ve bakterilerin üremesini engelleyici özelliğe sahiptir.

ekinezya-bitki

Deride oluşan egzama ve sivilce gibi deri hastalıklarında da fayda gösterir. Vücut yaralarının düzelmesini hızlandırıcı özelliği vardır. Ekinezya kullanımında sürekli kullanım uygun değildir. Özellikle 2 ya da 3 hafta kullanılmalı ve ara verilmesi önerilmektedir. Bazı romatizma hastalıkları olan kişiler doktora danışmadan bu çayı kullanmamalıdırlar.

 

 

 

 

 

 

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın