Yeni Konular

Elektrikler ne zaman gelecek? Enerji Bakanlığı açıklaması 14 Ocak 2012

İstanbul’da ve ilçelerinde,Trakya’da, İzmit, Adapazarı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da elektrik kesintisi var.Enerji Bakanlığı, kesintinin nedeninin Bursa’daki doğalgaz santralindeki arızadan kaynaklandığını açıkladı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise, kesinti nedeniyle doğalgaz verilemediğini belirterek uyarıda bulundu.Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ) ile Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş (AYEDAŞ) yetkilileri, saat 13.43 itibarıyla yaşanan kesintinin kendileriyle bir ilgisinin bulunmadığını, konuyla ilgili Türkiye Elektrik İletim A.Ş’nin (TEİAŞ) çalışmaları sürdürdüğünü kaydetti.

ULAŞIM A.Ş. Genel Müdürlüğü, İETT ile koordineli olarak çalışıyor ve yolcuların tahliyesi yapılmıştır. Şu anda Adapazarı, Gebze ve İzmit’e elektrik verilmeye başlanmıştır. Elektrik kesintisi ile ilgili sorunun giderilmesinin ardından İstanbul’da da seferler normale dönecektir. Ancak, vatandaşlarımızın elektriğin gelmesinin ardından kombilerini hemen açmamaları gerekmektedir.” denildi.

Belediye yetkilileri, doğalgaz ve elektrik kesintisi nedeniyle kombilerin kapalı olması konusunda vatandaşları uyardı.

VALİ MUTLU VE İBB BAŞKANI TOPBAŞ’DAN ELETKTRİK KESİNTİSİ YORUMU

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, elektrik kesintisi ile ilgili “teknik bir arıza yaşandı” yorumunu yaptı.

Başbakan Erdoğan’ın Marmaray incelemeleri sonrası basın mensuplarını sorularını yanıtlayan Topbaş, “Daha çok BEDAŞ’ın konusu. Bazı teknik arızalar yaşanabiliyor” dedi. Vali Hüseyin Avni Mutlu ise “Teknik konular. Bazı arızalar yaşanmış” ifadelerini kullandı.Bu arada, BEDAŞ Sistem Koordinasyon Müdürü Rana Yalçın, TEİAŞ’tan aldığı bilgiye göre, kentin Avrupa ile Anadolu yakasını birleştiren 380 kilovatlık enerji nakil hattında frekans kayması oluştuğunu ve sorunun giderilmeye çalışıldığını söyledi.

Trakya’da elektrik kesintisi

TEİAŞ’ın Babaeski Grup Müdürlüğü tesislerindeki 150 bin voltluk yüksek gerilim hattında meydan gelen arızadan dolayı Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’ne elektrik verilemiyor.

TREDAŞ Genel Müdürü Ahmet Erdoğan, yaptığı açıklamada, TEİAŞ’ın Babaeski Grup Müdürlüğü tesislerindeki 150 bin voltluk yüksek gerilim hattında arıza meydan geldiğini bildirdi.

Arıza nedeniyle başta Edirne olmak üzere Tekirdağ ve Kırklareli’ne elektrik verilemediğini ifade eden Erdoğan, sorunun kısa sürede çözülmesi için çalışıldığını belirterek, şunları kaydetti:

”Genel bir kesinti. TEİAŞ’dan kaynaklanıyor. Sorunun giderilmesi için çalışmalar devam ediyor. Arıza, TEİAŞ’nin BabaeskiGrup Müdürlüğü tesislerindeki 154 bin voltluk yüksek gerilim hatlarındaki arızadan kaynaklanıyor. Bu nedenle Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne’ye elektrik verilemiyor.”

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir