Yeni Konular

Ellerinizi Dış Etkenlerden Koruma Yolları – Kış Aylarında Dikkat!

elleri-korumaSadece kadınlar değil artık erkekler de ellerine bakmaya ve ellerini korumak için bir takım şeylere dikkat etmeye başlamışlardır. Gündelik hayatta ellerimize zarar veren oldukça fazla etken bulunuyor. Eğer günlük yaşantımızda vücudumuz da en çok ellerimizi kullandığımızı düşünürsek. Ellerimize çok iyi bakmamız gerektiğini de düşünmemiz lazım.

 

 

 

 

Ellerimiz gün boyunca birçok etkenden dolayı zarar görebilmektedir. Örneğin; çok soğuk veya sıcak havalar, su ve bulaşık deterjanları ile gün içerisinde fazla temas , dışarıda dokunduğumuz hemen hemen her nesneden bulaşabilecek bakteriler. Ellerimizi korumanın en önemli yolu kesinlikle bakteriyel bir sabunla yıkamak ve sonrasında yoğun nemlendirici koruyucu bir el kremi ile nemlendirmektir. Bunu gün içerisinde en az 3 kez yapmamız gerekmektedir. Eğer dışarıda fazla zaman geçiren biri iseniz bu uygulamayı daha da fa zla yerine getirmeniz gerekmektedir. Özellikle kadınlar için olan bir sorun da şudur bulaşık deterjanları. Bulaşık deterjanları ellere en çok zarar veren etkenlerdir ve ellerinizi kurutmakla kalmaz kaşıntı ve yaralar gibi dış görünüşü etkileyen faktörler oluşturabilirler.

elleri-koruma-krem

Kesinlikle elinizle bulaşık yıkıyorsanız bulaşık eldiveni kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca bulaşık sonrası kesinlikle bakteriyel bir sabunla yıkayıp güzelce nemlendirmelisiniz. Eğer bu uygulamalar yerine getirmezseniz ellerinizi koruyamaz ve görüntüsünün hiçte hoşlanmayacağınız bir durumda olacağını fark edersiniz. Ellerinizin nasıl bir koruyucu el kremine ihtiyacı olduğunu da çözmeniz gerekmektedir ve el kremi kullanımında fazla değişiklik yapmamanızı öneririz. Her ürün ellerinize istediğiniz bakımı uygulayamayabilir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir