Yeni Konular

2012 emekli maaş zamları ne kadar oldu

Hükümet, vergi artışlarıyla 2012 bütçesini güçlendirdi. 2012 yılında düşük emekli maaşlarına yüksek zam uygulaması devam edecek.Türkiye’nin 2012-2014 yıllarında izleyeceği yol haritasını gösteren Orta Vadeli Program (OVP) dün açıklandı.Başbakan Yardımcısı Babacan, açıklanan hedeflerin içinde emekliye yönelik intibak uygulaması olduğunu söyledi.Babacan, hükümetin emekliye adil ve kademeli bir intibak uygulamasına geçileceği konusunda söz verdiğini hatırlatırken, açıkladıkları yeni makro hedef rakamlarının içerisinde intibakın belli ölçülerde olduğunu söyledi.

Babacan bu sözleriyle, önümüzdeki yıl düşük aylıklı emeklilere yüksek, yüksek aylıklılara düşük oranlı zam yapılacağı mesajını verdi.
“İntibakı belli ölçülerde programa yansıttık” diyen Babacan, düşük maaşlı emekliye yüksek zam uygulamasının gelecek yıl da devam edeceği mesajını verdi.

KIDEM TAZMİNATI MUTABAKATLA OLUR
Babacan, bir soru üzerine kıdem tazminatının hükümet programında sosyal taraflarla istişare edilerek karar verileceği şeklinde yer aldığını vurguladı.
Babacan, “Amaç bir yandan çalışanlarımızın haklarını güvence altına alırken, diğer yandan da işveren üzerindeki yükü hafifletmek. Haklarda geri gidişten bahsetmiyoruz. Hakları güvence altına almaktan bahsediyoruz. Bizim bu konudaki hazırlıklarımız sosyal tarafların da destekleyeceği ve benimseyeceği niteliktedir” dedi.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir