Yeni Konular

Emzirme Bluzu Almanız İçin 6 Sebep

emzirme-bluzu-pembeEmzirme Bluzu Almanız İçin 6 Sebep

Eğer ilk defa anne oluyorsanız emzirmek hakkında pek de bir fikriniz olmadığını tahmin edebiliyoruz. Yeni doğmuş bir bebek 1-2 saatte bir acıkarak ağlamaya başlayacaktır. Alışık değilseniz göğsünüzü çıkarmak ve emzirmeye başlamak oldukça zor olacaktır. Emzirme sütyenlerinin getirdiği kolaylıkları biliyorsanız emzirme bluzlarına aşık olacaksınız. İşte emzirme bluzu edinmenizi gerektiren sebepler:

l14YHAPKBLZ6512SYH_5

  1. Birçok emzirme bluzu dökümlüdür, bu sayede doğum sonrası sahip olduğunuz karnı rahatlıkla gizleyebilirsiniz. Bazı modeller göbeğiniz hariç her yerinize tam oturarak tam istediğiniz görüntüyü verirler.
  2. İnsan içinde emzirmeyi oldukça kolaylaştırırlar. Emzirmek ne yazık ki önceden planlayabileceğiniz bir şey değildir. Bebeğiniz acıkmış ve ağlıyorsa onu orada doyurmak zorundasınız. Karnınız açmadan ya da çeşitli katmanları çekiştirmeden kolaylıkla göğsünüze ulaşabilirsiniz.
  3. Karnınız sıcak kalır. Özellikle kış aylarında emzirme bluzu tercih etmelisiniz. Göğsünüzü üstten açabilmenizi sağlayacak olan bu üstler karnınızı açma gereğini ortadan kaldıracaktır.
  4. Bluzunuzu çekiştirmek zorunda değilsiniz. Çıtçıt, düğme ya da fermuar yardımıyla bluzun bir tarafını kolaylıkla açabilir ve formunu bozmadan kullanabilirsiniz.
  5. Bebeğinize baskı uygulayan bir sürü katman olmaz. Havalar soğuduğunda üst üste giyinme ihtiyacı hissedeceğiniz için emzirme esnasında kıyafetlerinizi mi tutsanız bebeğinizi mi bilemezsiniz.
  6. Çok farklı çeşitlerde emzirme bluzları vardır ve size uyan bir model de mutlaka bulunuz. Fermuarlı, düğmeli, çift katlı, drapeli ya da çıtçıtlı birçok modeli bulunan emzirme bluzlarından kullanımıza en uygun olanından birkaç tane edinmelisiniz.

emzirme-bluzu

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Anne Sütü,Emzirme Teknikleri

Anne Sütünün Faydaları

Anne sütünün faydaları ve önemi Yeni doğmuş bebeklerin beslenmesinde en önemli etken anne sütü olup …

Bir cevap yazın