Yeni Konular

En İyi Antivirüs Programları Nelerdir?

EN İYİ ANTİVİRÜS PROGRAMLARI NELER?

Her geçen gün yaygınlaşan internet kullanımı her ne kadar bizlere mükemmel hizmetler sunsa da, beraberinde bir çok sorunu da getirmekte. Bunlardan biri de hiç şüphesiz virüsler.

virüs

Art niyetli şahısların geliştirdiği bu küçük çaplı yazılımlar olan virüsler, sizleri hiç hayal etmediğimiz şekillerde tehdit etmekte. Virüsler sayesinde kötü niyetli insanlar e-postalarınıza erişebilir, kişisel dosyalarınızı çalabilir, banka bilgileri ve buna benzer daha bir çok hassas bilgiyi sızdırarak sizi zor duruma düşürebilir.

virus

Virüslerden kurtulmanın ve korunmanın şüphesiz en iyi yolu antivirüs programlarıdır. Bu programlar sisteminizd bulunan antivirüsleri bularak yok edebilir, yeni saldırılara karşı da anlık koruma sağlar. Günümüzde rekabetçi piyasanın verdiği ivmeyle, hizmet kalitesini bir üst noktaya çıkaran antivirüs şirketleri, artık sizlere güvenli bulut depolama alanları sunmanın yanı sıra, sisteminizdeki gereksiz sistem dosyalarını temizleyerek performans artışı sağlamakla birlikte, sildiğiniz dosyaların geri dönüşümünü de zorlaştırmak için parçalama metoduyla, bu işlemi neredeyse imkansız hale getirir. Aynı zamanda E-posta güvenliğiniz için çeşitli spamları da tespit ederek, size temiz ve kullanışlı bir posta kutusu kullanma imkanını sunar. Elbette antivirüslerinde dez avantajları vardır. Bunlardan en önemlisi ise Norton gibi bazı antivirüs programlarının, yüksek işlemci ve bellek kullanımı dolayısıyla, işletim sisteminizi bir hayli yavaşlatması. Kullanıcıların cihazları eğer yeterli işlemci ve bellek kapasitesine sahip değil ise, bu kişilerin sistemi yormayan ve belleğe fazla yükleme yapmayan antivirüs yazılımlarını tercih etmesi çok daha isabetli bir tercih olacaktır. Bu yazılımlardan bazıları Mcafee, Kayspersky, Eset Nod32 gibi antivirüs yazılımlarıdır. Yüksek koruma sağlayan bu yazılımlar ayrıca sizlere, kayıp-çalıntı durumunda bilgisayarınızın son lokasyonunu da öğrenebileceğiniz bir online kullanıcı platformu sunmakta. Sizler de cihazınızdan virüsleri uzak tutmak istiyorsanız, bir antivirüs yazılımı bulundurmayı ihmal etmeyin.

   

Hakkında

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir