Yeni Konular

Eurovision şarkı yarışması 2.yarı finali video 27 mayıs Manga finalde izle

Eurovision Şarkı Yarışması’nda Manga finale çıktı
55. Eurovision şarkı yarışmasında 2.yarı finalist 10 ülke daha belli oldu. 27 mayıs 2010 perşembe akşamı  Norveç’in başkenti Oslo’da düzenlenen ikinci yarı finalinde Manga ilk 10 arasına girerek finale adını yazdırdı. Norveç?in başkenti Oslo’da düzenlenen 55. Eurovision Şarkı Yarışması’nın ikinci yarı finalinde Türkiye’yi Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil eden Manga Grubu, ?We could be the same? adlı şarkısı ile yarı finali aşarak 29 Mayıs’ta Oslo?da .yapılacak finale katılmaya hak kazandı.

.

Oslo Telenor Arena’da düzenlenen ikinci yarı finalinde sahneye çıkan Manga, başarılı bir performans sergiledi.Arkasında bulunan kadın robot eşliğinde şarkısını sunan Manga şarkının sonunda Robot içinden çıkan kadına sarılarak gösterisini tamamladı.Salonda bulunan 20 bin kişiden büyük alkış topladı.

..

2. yarı finalde 17. sırada sahneye çıkan Manga grubu, sonuçların açıklanmasının ardından tebrikleri kabul etti.Oslo?da düzenlenen 55. Eurovision Şarkı Yarışması’nın Salı günü yapılan ilkyarı finalinde, 10 ülke adını finale yazdırmayı başarmıştı.

55. Eurovision Şarkı Yarışmasının finali 29 Mayıs Cumartesi günü yapılacak.Eurovision 2010 Şarkı Yarışması yarı finalleri de, finallere benzer bir oylama sistemine tabi olacak. Her ülkede halk oylarının yüzde 50’si ile özel juri oylarının yüzde 50 ağırlıkları alınarak ülke sonuçları belirlenenecek ve sonuçta da Oslo’da toplanan bu oyların toplamında en çok oyu alan ülkeler finale çıkacak. Geçen yılın birincisi, ev sahibi Norveç doğrudan finale katılırken, Almanya, İspanya, İngiltere ve Fransa da her yıl olduğu gibi doğrudan finalist.

27 MAYIS YARI FİNALE YÜKSELEN ÜLKELER

Türkiye
Ermenistan
İsrail
Danimarka
Azerbaycan
Ukrayna
Romanya
İrlanda
Kıbrıs
Gürcistan

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Beyninizi Açacak Videolar

Beyninizi Açacak Videolar

Tedx boş vakitlerinizde vaktinizi doldurmanız gereken videolar paylaşıyor. Bu kadar gereksiz videolar arasında kaliteli olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir